سرآغاز > آثار > سخنرانی ها > چادر مشکی بالاترین امر به معروف است

چادر مشکی بالاترین امر به معروف است

مصادف با روز ولادت امام حسن مجتبی (ع) حجت الاسلام مهدوی ارفع در مدرسه علمیه امام صادق بیان کردند: باید نمادهای اسلام را در ظاهر خود اظهار کنید تا از این علامت پی به اعتقاد برد. بایستی ارزش‌های انقلاب را محکم بشناسیم، باور کنیم ضرورت دارد و بر آنها پافشاری کرد.

حجت‌الاسلام ارفع گفتند: در این جلسات دائماً از امیرالمومنین آموختیم ایمان در قاموس اهل بیت تعهد آفرین است. لذا ایمان بدون عمل اصلاً ایمان نیست. محصول ایمان یک تکلیف است و آن پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی است. همان گونه که تمام سخن علی علیه‌السلام این است که از ارزش‌های پیغمبر پاسداری کنید. برای پاسداری درست از انقلاب اسلامی ابتدا باید ارزش‌های آن را به درستی شناخت. گاهی یاران جبهه‌ی حق ارزش‌های اصلی را فراموش می‌کنند، کمتر می‌بینند یا مصلحت اندیشی می‌کنند.

ارزش های انقلاب تضمین کننده‌ی بقاست

سخنران این ویژه برنامه متذکر شدند: ارزش‌های انقلاب را باید دائماً با روش‌های مختلف در ذهن خود و مردم مرور کرد. باید به مردم یادآوری کرد همان چیزی که سبب عزت شد، همان هم تضمین کننده‌ی بقاست. برای مثال یک چادر مشکی تنها چند متر پارچه نیست، این خودش بالاترین امر به معروف است. این که ببینیم در یک جامعه خیلی جوان با ظاهر دینی داریم، دل گرم کننده است. این که گفته شود مهم دل است و ظاهر اهمیتی ندارد، اشتباه است.

یکی از عواملی که در فرهنگ انسانی سبب می‌شود محکم بر یک ارزشی بایستیم، این است که ببینیم ما خیلی زیادیم. برای دانستن خیلی زیاد بودن چه کسی از دل شما خبر دارد؟ بنابراین باید نمادهای اسلام را در ظاهر خود اظهار کنید تا از این علامت پی به اعتقاد برد. بایستی ارزش‌های انقلاب را محکم بشناسیم، باور کنیم ضرورت دارد و بر آنها پافشاری کرد. پافشاری هم به تندی نیست اما بایستی صریح و بدون مصلحت اندیشی منفعت طلبانه باشد.

چادر مشکی تنها چند متر پارچه نیست

پشتیبان ولایت فقیه باشید

ایشان اولین ارزش انقلاب را محوریت ولایت فقیه جامعه دانستند و با اشاره به فرموده ی امام خمینی بیان کردند: پشتیبان ولایت فقیه باشید، تا به مملکت شما آسیبی نرسد. استمرار برکات نبوت با تمسک به اصل ولایت فقیه است. سایر ارزش‌ها هم از دل این ارزش بیرون می‌آید. ولایت فقیه حاکمیت شخص نیست، حاکمیت فقه است.

علی علیه السلام در نهج‌البلاغه فرمودند: ۱۴۰۰ سال پیش هم همین گونه با گفتن«لا حکم الا لله» حزب اللهی‌ها را فریب دادند. فرمان خدا باید حاکم شود، ولی آیا می‌شود به خدا گفت به زمین بیاید؟ فرمان خدا را چه شخصی باید اجرا کند؟ ولی فقیه اگر یکبار عمداً خلاف شریعت انجام دهد از عدالت ساقط می شود و از آن لحظه هر تصوفی کند غصب است.

مترقی‌ترین الگوی حکومت داری جهان در نهج البلاغه

حجت الاسلام ارفع افزودند: سومین نکته در حفظ جایگاه اسلامی این است که حاکم اسلامی باید تقوا داشته باشد، نمی‌تواند هر وسیله‌ای را برای هدفش استفاده کند. اما آمریکا می‌تواند هر غلطی انجام دهد، چرا که خود می‌داند راهش باطل است. اما امیرالمومنین نمی‌تواند بگوید چون هدفم مقدس است برای رسیدن به آن هرکار درست یا غلطی را انجام می دهم.

بنابراین حزب اللهی ما باید مواظب باشد فریب این شبهه را نخورد که معاویه، حاکم فاجر چه قدرت جذبی داشت و علی علیه‌السلام از اطراف خود دفع می‌کرد. کسی که با صداقت به ارزش‌ها وفادار بماند پایدار می‌شود، ولو در زمانه‌ی خود غریب باشد. هم چنان که بعد از ۱۴۰۰ سال، سازمان ملل نامه ۵۳ نهج البلاغه که عهدنامه امیرالمومنین به مالک اشتر است را مترقی‌ترین الگوی حکومت داری جهان می‌داند.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *