سرآغاز > در رسانه ها > پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع، کارشناس مسائل فرهنگی و از اساتید حوزه و دانشگاه شامگاه گذشته(۴ بهمن) در جمع هییت عاشوراییان اصفهان گفت: کسانی که عقل، هوش، دانش و معرفت بیشتری دارند از حادثه ها فرصت طلایی می سازند.

 

وی افزود: بعضی از تشکل هایی که ۲۰سال قبل تشکیل شده اند امروزه مصداق بارز اتخاذ مهم ترین تصمیم گیری ها در شهرها و روستاها هستند و این اتفاقات به ما درس آینده نگری می دهد.

 

حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: مایه ی خوشبختی است که جوانان با علاقه در این مجالس دور هم جمع می شوند و این پاتوق ها سلامت جامعه را به همراه دارد و نباید دست کم گرفته بشود و آداب آن مثل مخلص بودن نیز باید رعایت بشود و با قصد قربت و نیت وارد این مجالس بشویم و از هر نوع شائبه ای که بیهوده باشد نیز باید دوری کنیم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: حکمت، گمشده ی مومن است و انسان باید جوینده ی حکمت باشد و توشه این راه دانش و معرفت است و روح دانشجویی، اشتیاق به معرفت، علاقه مندی به اصلاح خویشتن  و آرمان گرایی جزء واجبات ماست و اگر ما با این روحیات نیاییم بهره ی ما ضعیف می شود و کسانی که عقل و هوش و دانش و معرفت بیشتری دارند سختی ها را به شیرین ترین دوران آموزش و پیشرفت تبدیل می کنند.

 

حجت الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه دانش اندوزی حوصله میخواهد و نباید از سخنرانی ها و مذاکرات خسته شد و از کتاب ها دوری کرد، افزود: در آداب دانش اندوزی و علم، تواضع دو طرفه است و با تکبر نمی شود پیش رفت و دانش اولین دلیل و راهنما و غایت آن معرفت است و علم باید به معرفت تبدیل شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علم، عمل را صالح می کند و با ایمان ضغیف عمل صالح را نمی شود به دست آورد و دل سرکش از معارف مادی و معنوی محروم است و اگر بین عمل و علم فاصله افتاد، علم مانند مترسک می شود.

 

پایان پیام/۱۲۱

Soroosh

باز هم امتحان کن

طرح بزرگ علی یاوران

نقل است که: ۱. بعد از رحلت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و …

من نهج البلاغه می خوانم

ماهیت انقلاب اسلامی جز منطق علوی نیست/باید فاصله بین تفسیر و عالم نهج‌البلاغه را روشن کنیم

   حجت‌الاسلام مهدوی ارفع: ماهیت انقلاب اسلامی جز منطق علوی نیست/باید فاصله بین تفسیر و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *