سرآغاز > در رسانه ها > پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع، کارشناس مسائل فرهنگی و از اساتید حوزه و دانشگاه شامگاه گذشته(۴ بهمن) در جمع هییت عاشوراییان اصفهان گفت: کسانی که عقل، هوش، دانش و معرفت بیشتری دارند از حادثه ها فرصت طلایی می سازند.

 

وی افزود: بعضی از تشکل هایی که ۲۰سال قبل تشکیل شده اند امروزه مصداق بارز اتخاذ مهم ترین تصمیم گیری ها در شهرها و روستاها هستند و این اتفاقات به ما درس آینده نگری می دهد.

 

حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: مایه ی خوشبختی است که جوانان با علاقه در این مجالس دور هم جمع می شوند و این پاتوق ها سلامت جامعه را به همراه دارد و نباید دست کم گرفته بشود و آداب آن مثل مخلص بودن نیز باید رعایت بشود و با قصد قربت و نیت وارد این مجالس بشویم و از هر نوع شائبه ای که بیهوده باشد نیز باید دوری کنیم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: حکمت، گمشده ی مومن است و انسان باید جوینده ی حکمت باشد و توشه این راه دانش و معرفت است و روح دانشجویی، اشتیاق به معرفت، علاقه مندی به اصلاح خویشتن  و آرمان گرایی جزء واجبات ماست و اگر ما با این روحیات نیاییم بهره ی ما ضعیف می شود و کسانی که عقل و هوش و دانش و معرفت بیشتری دارند سختی ها را به شیرین ترین دوران آموزش و پیشرفت تبدیل می کنند.

 

حجت الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه دانش اندوزی حوصله میخواهد و نباید از سخنرانی ها و مذاکرات خسته شد و از کتاب ها دوری کرد، افزود: در آداب دانش اندوزی و علم، تواضع دو طرفه است و با تکبر نمی شود پیش رفت و دانش اولین دلیل و راهنما و غایت آن معرفت است و علم باید به معرفت تبدیل شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علم، عمل را صالح می کند و با ایمان ضغیف عمل صالح را نمی شود به دست آورد و دل سرکش از معارف مادی و معنوی محروم است و اگر بین عمل و علم فاصله افتاد، علم مانند مترسک می شود.

 

پایان پیام/۱۲۱

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

صوت سخنرانی حجه الاسلام مهدوی‌ارفع(تربیت در نهج البلاغه)

🔈صوت سخنرانی: 💠حجه الاسلام #مهدوی‌ارفع #تربیت_در_نهج_البلاغه 🍀بازخوانی نامه۳۱ #جلسه۱ 🗓رمضان المبارک۱۳۹۵ +لینک دانلود کانال ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *