سرآغاز > در رسانه ها > ایمان قلب انسان را نورانی می کند

ایمان قلب انسان را نورانی می کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام دکتر حمیدرضا مهدوی ارفع عضو جبهه انقلاب فرهنگی (۲۲ خرداد) در ادامه بحث خود پیرامون بررسی ایمان در نهج البلاغه در حوزه علمیه امام صادق(ع) اصفهان گفت: یکی از بحث های شیرین مربوط به ایمان «آثار ایمان» است، کسی که صاحب ایمان مستقر شد، این آثار را در وجود خود می یابد؛

ایمان قلب انسان را نورانی می کند

حضرت علی (ع)  یکی از این آثار را نورانیت قلب بر می شمرند و می فرمایند که ایمان نقطه ای نورانی در قلب انسان بوجود می آورد و هر چه  بر ایمان فرد افزوده می شود، این نقطه وسیع تر می گردد تا جاییکه ایمان فرد کامل شده و تمام قلب او سرشار از نورانیت میگردد و دیگر در قلب او هیچ اثری از شرک و از شک وجود ندارد.

http://media.shabestan.ir/Original/1394/11/05/IMG08493245.jpg

وی ادامه داد: هرچه ایمان در دل آدمی رشد کند بستر های شرک مانند امیدواری به غیر خدا، ترس از غیر خدا، کار کردن برای غیر خدا و …  نابود می شود.

عضو جبهه انقلاب فرهنگی افزود: یکی دیگر از مهمترین مباحث در بررسی ایمان«لوازم ایمان» است، خداوند در قرآن به پیامبر(ص) می فرماید که اعراب می گویند ایمان آوردیم ولی به آنها بگو که ایمان نیاورده اید بلکه بگویید اسلام آوردیم.

وی افزود: حضرت علی (ع) در خطبه ۱۷۶ عمل صالح، آینده نگری، استقامت، صبر و پرهیزکاری را از نشانه های فرد مومن بر می شمرند.

دکتر مهدوی ارفع در پایان، آخرین سرفصلی را که باید در بررسی ایمان به آن توجه کرد الگو های ایمان در نهج البلاغه عنوان کرد و افزود: حضرت علی (ع)  در خطبه ۱۹۲ نهج البلاغه خود را به عنوان الگو کامل ایمان به خوبی معرفی میکنند و در جاهای دیگری مثل خطبه ۱۸۲ اشخاص دیگر مانند شهدای جنگ صفین، عمار یاسر ، مالک اشتر و .. را به عنوان الگو های ایمان معرفی می کنند.

وی همچنین افزود: در دفاع مقدس نیز از این دست الگو ها کم نداشته ایم؛ افرادی مثل شهید خرازی، شهید باکری، شهید حسن باقری و نیز کسانی مثل شهید آوینی در عرصه هنر الگو های معاصر برای ایمان مستقر هستند که میتوان آنها را الگو و چراغ راه خود قرار داد.

پایان پیام/۱۲۱

Soroosh

باز هم امتحان کن

شبهه، خبیثانه ترین روش مبارزه با حکومت حق

#پیشنهاد_ویژه 🔊کلیپ صوتی: حجت الاسلام #مهدوی_ارفع #شباهت_دوران #شبهه، خبیثانه ترین روش مبارزه با حکومت حق …

سخنرانی هیئت ثارالله مهدوی ارفع

انقلاب فاطمی تا انقلاب خمینی

صوت سخنرانی: #انقلاب_فاطمی_تا_انقلاب_خمینی #روزگار_نهج_البلاغه۶⃣ #جلسه_ششم ✳️حجت الاسلام #مهدوی_ارفع #قم_هیات_فاطمیون +لینک دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *