سرآغاز > خبر > اطلاع رسانی برنامه ها > حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در پنجمین ویژه برنامه «جای شما در آینده انقلاب کجاست؟»: اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در پنجمین ویژه برنامه «جای شما در آینده انقلاب کجاست؟»: اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد

 

در پنجمین محفل معنوی جوانان اصفهان حجت‌الاسلام مهدوی ارفع بیان کردند: اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد. این قرن قرن مستضعفین است. چگونه می‌شود که خدا حاکمیت مستضعفین را در این عصر بخواهد محقق کند و ما در آن سهمی نداشته باشیم؟

مصادف با هفتم ماه مبارک رمضان، حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در ادامه‌ی جلسات ویژه برنامه‌ی «جای شما در آینده انقلاب کجاست؟»، اثرات مفید داشتن جهان بینی توحیدی را با توجه به متن نهج البلاغه و فرموده های رهبری مطرح کردند.

نگاهتان را به هستی تغییر دهید

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در ابتدای سخنان خود گفتند: اولین نکته‌ برای انسان دارای نگرش و جهان بینی توحیدی باور به این حقیقت است که جزء و کل این عالم هدف‌دار است. در واقع اولین خط فاصله‌ی ما با دیگران درک این نکته است که عالم هدف دارد. امیرالمومنین هم در حکمت ۳۷۰ نهج‌البلاغه داشتن تقوا را بدین دلیل می‌دانستند که هیچ کس در این جهان بیهوده آفریده نشده است. سپس با اشاره به آیه قرآنی استجابت کردن دعوت خدا و رسولش گفتند نقطه آغاز این دعوت این است که نگاهتان را به هستی تغییر دهید و بفهمید کار بزرگی دارید که تنها وقت رسیدن به آن، همین دوره معلق عمر است. دوره‌ای که نمی‌دانیم چه زمانی تمام می‌شود.

سخنرانی حجت الاسلام مهدوی ارفع: جای شما در آینده انقلاب کجاست؟
سخنرانی حجت الاسلام مهدوی ارفع: جای شما در آینده انقلاب کجاست؟

این عصر عصرنابودی ابر قدرت هاست

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در ادامه بیانات خود به توضیح دو اثر مهم هدف داری این عالم پرداختند: ۱- شکل گیری تلاش در وجود فرد برای پیدا کردن هدف. ۲- امیدوار شدن. ایشان با اشاره به سخنان رهبری فرمودند: نتیجه درک هدف‌داری عالم ایجاد میل و عطش برای پیدا کردن آن هدف است و این آغاز اولین دوره تلاش انسان مومن است. سپس با اشاره به خطبه ۲۴ نهج‌البلاغه گفتند: امیرالمومنین به نمایندگی از خداوند متعال در این خطبه نتیجه دادن تلاش‌های ما را تضمین نموده اند و این یعنی از انسان‌های جاهلی نباش که بدون تلاش، امید به آخرت دارند.

این فعال فرهنگی افزودند: ما فهمیدیم عصر ما یقیناً عصر تحقق آیه‌ی «نرید ان نمن نستضعفوا فی الارض» می‌باشد. امام خمینی هم آمد و محکم این را در گوش ما کرد. آن روح خدا که از آستین خدا بیرون آمد به ما گفت این عصر عصرنابودی ابر قدرت هاست. اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد. ما پرچم لا اله الا الله را بر قلل جهان به اهتزاز در می‌آوریم. ما آمریکا را زیر پا له می‌کنیم. این قرن قرن مستضعفین است. این ها حرف های خدا بود که از حلقوم بنده صالحش بیرون می‌آمد.

برای رسیدن به جهان بینی توحیدی بی‌خوابی کشیده‌اید؟

همچنین در جمع فعالان فرهنگی گفتند: شما بایستی به این نگاه رسیده باشید که این عالم هدفی دارد و اگر مدعی کشف این هدف هستید، نشانه‌ی صدق این ادعا، میزان تلاش شماست. اگر برای این حرکت مقدس بی‌خوابی نکشیده‌اید، سیلی نخورده‌اید، تهمت نشنیده‌اید و استقامت نکرده‌اید و از جان و مال خود نگذشته‌اید، این حرکت معطل شما نمی‌شود. چگونه می‌شود که خدا حاکمیت مستضعفین را در این عصر بخواهد محقق کند و ما در آن سهمی نداشته باشیم؟ به این نوع زندگی می‌گویند زندگی نکبت بار اسلامی و در توجیه بی‌حالی و سستی خود بیان می‌کنند که علی علیه السلام خود گفته است که مومن باید وقتش را به ۳ قسمت تقسیم کند، آری باید باشد اما آیا این مربوط به روزگاری است که رهبر آن گفته‌اند از غصه فرهنگ شب به خواب نمی‌روم؟ کسی که به هدف داری عالم پی برد و نقش خود را در تسریع آن موثر دانست، آنگاه همه‌ی ابعاد زندگی خود را طوری تنظیم می‌کند که هم لذتش و هم کسب روزی‌اش جهادی شود و در واقع همه‌ی زندگی‌اش تلاش و جهاد می‌شود.

آینده روشن است

از دیگر ابعاد هدف دار بودن این عالم، امیدواری است. چرا رهبری دائماً می‌فرمایند: آینده کاملاً روشن است و کسی که یأس را در مردم تزریق کند، انقلابی نیست. چون این انسان توحید را شناخته است، می‌فهمد اگر اراده خدا پشت این حقیقت است پس همه‌ی مشکلات قابل تحمل است. این در واقع حس یک حزب اللهی جهادی است که ریشه در توحید دارد. در مقابل این نگاه توحیدی، نگاه مادی است که طرف به ظاهر مسلمان است، اما زود مأیوس می‌شود و دیگران را هم مأیوس می‌کند. برای مثال آمریکا داروی کودکان بیماری خاص ما را تحریم می‌کند، در اینجا باید فهمید که دارد نابود می شود و این از بیچارگی اوست نه از قدرت او. چرا که وقتی در کربلا یزید و عمر سعد و ابن زیاد از بیچارگی آب را بر روی کودک شش ماهه بستند، حسین و یارانش فهمیدند که کار بنی امیه تمام است. به چه کار سخیفی دست زده است که در عالم انسانی هر کس با هر مذهبی این را تا قیامت لعن می‌کند که با بچه‌ی شش ماهه چه کار داشته‌اید. بنابراین باید بدانیم امروز که امریکای ملعون همه چیز را می‌خواهد بر ما ببند، ما نباید جا بزنیم. بلکه باید فهمید که او کم آورده است.

ایشان با خواندن روضه حضرت زینب سلام الله علیها جلسه را به پایان رساندند.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *