سرآغاز > خبر > اطلاع رسانی برنامه ها > شهادتین نشانه استواری ایمان است

شهادتین نشانه استواری ایمان است

حجت الاسلام مهدوی ارفع در چهارمین جلسه ی ویژه برنامه ی ماه مبارک رمضان گفتند: اعتقاد به اینکه جز خداوند بزرگ در عالم هستی هیچ چیز دیگری نیست می تواند زمینه ساز یک شهادتین واقعی باشد که نشانه ی استواری ایمان است. همچنین در ادامه حاج اکبر پاکزاد جانباز جنگ تحمیلی متذکر شدند: دیدن فیلم هایی مثل ۵۰ کیلو آلبالو و اژدها وارد می شود را سخت تحریم نمایید.

سلسله جلسات «جای شما در آینده انقلاب کجاست؟» با حضور حجت الاسلام ارفع و موضوع تبیین سیمای جوان مومن انقلابی با توجه به متن نهج البلاغه از اول ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

بالاترین عمل شهادتین است

حجت الاسلام مهدوی ارفع با توجه به خطبه دو نهج البلاغه در مورد آثار شهادتین بیان کردند: شهادتین قلبی، زبانی و عملی است که آثار واقعی خود را در دل ما می گذارد. شهادت به یگانگی خدا نشانه استواری ایمان، باز کننده درهای احسان، مایه خشنودی خداوند رحمان و دور کننده شیطان رجیم است و با اشاره به خطبه ۱۱۴ نهج البلاغه اضافه نمودند که: بالا رفتن گفتار انسان تا عرش الهی و ثبت شدن در آنجا و رسیدن کردار و عمل انسان به پیشگاه خداوند از ارزش های شهادتین واقعی هست یعنی ستایش و شهادت به یگانگی خداوند است. هیچ حسنه ای سنگین تر از این شهادتین نیست چرا که شهادتین در منطق نهج البلاغه بالاترین عمل است و اصل و اول هر ایمانی، توحید است.

میان خود و خدا را اصلاح کنید

سخنران جلسه در مورد فواید شهادتین گفتند: ما باید بتوانیم با نهج البلاغه اعتقادات خودمان را نجات دهیم و با استناد از حکمت ۸۹ این کتاب فرمودند: کسی که میان خود و خدا را اصلاح کند، خداوند میان او و مردم را اصلاح خواهد کرد. لذا باید باطنمان و رابطه مان با خدا را درست کنیم. اگر با نهج البلاغه انس بگیریم ایمان قلبی را می یابیم؛ همان گونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس این نمونه ها را داشتیم که الگوی خود را حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام قرار داده بودند و مانند ایشان می جنگیدند. ایشان فلسفه ی خلقت حضرت عباس و شهادت در راه امام حسین علیه السلام را عنوان نمودند و در پایان عرایض خود روضه ایشان را خواندند.

سخنرانی حجت الاسلام مهدوی ارفع: جای شما در آینده انقلاب کجاست؟
جای شما در آینده انقلاب کجاست؟

همیشه آرزوی شهادت داشته باشید

پس از آن حاج اکبر پاکزاد جانباز جنگ تحمیلی، مهمان ویژه این جلسه بودند و از خاطرات خود در جنگ و رشادت های کسانی که ایمان واقعی در قلب خود داشتند و جانشان را در راه خدا و به دستور رهبرشان فدا نمودند بازگو کردند. ایشان گفتند: وقتی ما در مورد جنگ حرف می زنیم، بعضی ها فکر می کنند که ما جنگ افروز هستیم در حالی که این طور نیست و ما مجبوریم که خودمان را با این خاطرات، آماده جنگ نگه داریم چرا که دشمن گرگ صفتی داریم.

ایستاده در غبار را ببینید

وی با اشاره به تعداد بسیار زیاد شهدای اصفهان و در کل ایران عزیزمان در ۸ سال دفاع مقدس از جوانان و نوجوانان حاضر در جلسه خواست که همیشه آرزوی شهادت داشته باشند و شجاع باشند. فیلم ایستاده در غبار که داستان زندگی حاج احمد متوسلیان است را حتماً ببینند و فیلم ۵۰ کیلو آلبالو و اژدها وارد می شود را سخت تحریم نمایند چرا که این دو فیلم کاملاً تهاجم فرهنگی به حساب می آید و مبتذل هستند.

همچنین در این جلسه کتابی تحت عنوان «آینده انقلاب اسلامی» با تخفیف به مخاطبان ارائه داده شد.

گفتنی است سلسه جلسات «جای شما در آینده انقلاب کجاست؟» در ماه مبارک رمضان بعد از نماز ظهر همه روزه به جز روزهای تعطیل، در مدرسه علمیه امام صادق (ع) در خیابان چهارباغ عباسی برگزار می شود.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *