سرآغاز > انتخاب سردبیر > نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی به ۲۹ کشور جهان رسید

نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی به ۲۹ کشور جهان رسید

 

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی: نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی به ۲۹ کشور جهان رسید

حوزه/حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع با اشاره به اجرای طرح نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در ۲۹ کشور جهان، گفت: یکی از اهداف بلند مدت نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی آشنا کردن تمام مردم جهان با بهترین منطق اندیشه و سبک زندگی علوی است.

وی با اشاره به اجرای طرح نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در ۲۹ کشور جهان، گفت: یکی از اهداف بلند مدت نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی آشنا کردن تمام مردم جهان با بهترین منطق اندیشه و سبک زندگی علوی است. ما قصد داریم مشکلات جوامع را یکی پس از دیگری حل کنیم  و به تمام حقایق دست نایافته، دست پیدا کنیم.به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع، شامگاه دوشنبه در دومین گردهمایی بزرگ نهج البلاغه خوان های استان اصفهان گفت: نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی یک جنبش خود جوش جهانی از طرف مردم بوده است که به لطف خدا و توجهات مردم و همت جوانان با ایمان ما به ۲۹ کشور رسیده است.

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با اشاره به فجیع ترین مشکلات پیش روی مردم جهان، تصریح کرد: کشف و تفسیر حکمت های ارزشمند نهج البلاغه ما را با درد های جامعه آشنا می کند،  کسانی که برای فهمیدن درد روزگار خود دغدغه ای دارند بایستی برای فهمیدن و تفسیر نهج البلاغه همت کنند..

وی اضافه کرد: کسی که موفق شود شخصی را از ضلالت و مرگ روحی نجات دهد از هر چه تاکنون خورشید تابیده است، برایش بهتر است،  انسانی می تواند روشنایی بخش باشد که خود روشن و آگاه باشد و با آگاهی هر چه تمام گوش دل افراد را باز کند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع با تاکید بر حکمت های ارزشمند نهج البلاغه، بیان کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند، هر کس، هر جا، در هر زمانی بمیرد مرا جلوی جشم خود خواهد دید، فاصله بین خواندن و تفسیر نهج البلاغه را یکبار برای همیشه مشخص کنیم و بدانیم که با تفسیر هر خط از این کتاب ارزشمند هزاران درب باز خواهد شد.

*مخاطب حکمت های نهج البلاغه  تمام مردم جهان اند

وی با اشاره به حکمت ۱۴۷ نهج البلاغه درباره یکی از اصحاب حضرت علی اظهار کرد: حضرت علی(ع) در این باب با دوست نزدیک خود، کمیل گفت و گو می کند و به او می فرمایند« ای کمیل به خانواده ات بیاموز که روزها در کسب بزرگواری و شب ها در رفع نیاز مردم کوشا باشند. ای کمیل بدان که جای تو گوشه محراب و سجاده نیست و تو برای حل درد های مردم گمارده شده ای.

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی تصریح کرد: مخاطب حکمت های این کتاب ارزشمند تمام مردم جهان اند و کمترین کار برای ما دعا و نیایش های شبانه و تضرع به درگاه خداوند برای فرستادن منجی عالم بشریت است.

کارشناس دینی با تاکید بر حکمت ۴۷ نهج البلاغه، خاطرنشان کرد: این سخن ارزشمند در ثانیه های آخر عمر آن حضرت گفته شده است و وصیت ایشان به امام حسن(ع) و حسین(ع) و تمام فرزندان و کسانی است که این نامه را می خوانند، حضرت علی  فرموده اند، تا هستید و جان در بدن دارید دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید.

وی در ادامه افزود:  ما شبکه ای چند میلیونی نهج البلاغه خوانی در تمام جهان گسترانده ایم و اولین و مهم ترین اساس این کار برای ما این است که اکثریت را با تمام سواد و سلیقه و مذهب با خود همراه کنیم، ما برای حضرت علی(ع) لشکرها و سرهنگ ها ساخته ایم تا هدایت جمعی را در دست بگیرند و برای این کار از خود شروع کردیم و دیگران را با خود همراه کردیم.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع عنوان کرد: تاکنون ۲هزار نهج البلاغه به افغانستان ارسال کرده ایم که بزرگان افغان و تحصیل کرده های افغانی و اهل سنت شیفته این کتاب شده اند.

مسئول نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی در پایان  تاکید کرد: علی(ع) به طور مستقیم به نقطه های فطرت انسان ها اشاره دارد، اگر سخن علی(ع) گسترده می شد این همه خون ریزی و مظلوم کشی نداشتیم.

انتهای پیام

منبع: حوزه نیوز کد خبر: ۴۲۵۷۸۶ | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۶/۲۱ – ۱۱:۰۴ |

جستجو کنید

سلام بر کسى که جبرئیل به او افتخار مى کرد…

🗓۱۷روزتا اربعین رنگ زیارت شماره ۱۹ ️شوق زیارت تو نه تنها به قلب ما بلکه …

کاروان نهج البلاغه ای ها - پیاده روی اربعین 1395 من نهج البلاغه می خوانم نهضت جهانی احیاء نهج البلاغه خوانی

نذر عاشقانه برای پیاده روی اربعین

نذر عاشقانه بازهم دل به جا میزنیم ،با عزمی راسخ ,قدمهایی استوار ،با پرچم عاشورا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *