سرآغاز > یادداشت > یادداشت / راز تاخیر ظهور

یادداشت / راز تاخیر ظهور

راز تاخیر ظهور
بسم الله الرحمن الرحیم

☘️ میلاد با سعادت مهدی موعود مبارک بتد!

اگر تمام آنچه که در روایات و سخنان علما و محققان پیرامون “دلایل غیبت” و “راه زمینه سازی ظهور ” بیان شده است را جمع بندی کنیم، به یک عنوان جامع می رسیم و آن فرهنگ زیست در حکومت الهی است. شناخت دقیق اصول و سیاست ها و الگوی رفتاری حاکم و حکومت معصوم و فهم چگونگی و لوازم زندگی درست در این نوع حکومت، مساله بسیار مهمی است که تا جمعی از دوستان حضرت آن را نشناسند و در خود و اطرافیان خود پیاده اش نکنند، انتظار فرج نه تنها عبث و بیهوده است بلکه مضرّ و نگران کننده است!

ظهور مهدوی موعود تاخیر ظهور

امیربیان در خطبه ۱۵۰ در همین راستا می فرماید: ” آنها (مردم آن زمان) به چپ و راست متمایل شده، در مسیر ضلالت و گمراهى گام نهاده و راههاى مستقیم را رها کرده اند، درباره آنچه باید رخ دهد و مورد انتظار است، عجله مکنید و آنچه را فردا با خود مى آورد، دور مشمرید. چه بسیارند کسانى که براى چیزى عجله مى کنند که اگر آن را به دست آورند، (پشیمان مى شوند و) دوست دارند که به آن نمى رسیدند… “
زیرا این دسته از منتظران فرج بجای درک “قواعد ظهور”، به ” علائم ظهور” دل بسته بوده اند و با ظهور آقا مواجه می شوند با مشکل و بحران نداشتن آمادگی یعنی فقدان فرهنگ زیست در حکومت دینی!
خب! برای دست یابی و پیاده کردن الگوی زیست در حکومت دینی چه کتابی بهتر از نهج البلاغه ؟ زیرا:
● اولا تنها حکومت دینی خالص با رهبری ولی خق، و امام معصوم بعد از پیامبر تنها وتنها حکومت مولا امیرالمومنین علیه السلام بود.
● بعد از حدود ۱۳۹۳ سال، مجددا بارقه امید در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران دمید و حکوممتی از جنس فقه تشیع برپاشد. حکومتی که علیرغم ضعف های ساختاری و عملکردی هیچ شک و شبهه ای در مبانی و اصول و رهبری آن نیست و نبوده است. اما با کمال تاسف می بینیم که هر روز فتنه ها علیه آن شکل می گیرد و اکثر این فتنه ها نیز با سردمداری یاران سابق امام و انقلاب رخ داده و میدهد که نمونه های وقیحانه اش را در همین روزها به بهانه تبلیغات انتخاباتی شاهدیم.
بنابراین مهم ترین پیش نیاز ظهور فرهنگ زیست در حکومت دینی است و نهج البلاغه آئین نامه این زیست است.

🌹🌹🌹🌹🌹 اللهم عجّل لولیّک الفرج 🌹🌹🌹🌹🌹

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

شطرنج باز حرفه ای: تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی

تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی گاهی اتفاقات، بسیط و یک بُعدی اند. در چنین مواقعی نه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *