سرآغاز > در رسانه ها > مدیر غیرانقلابی، ارزشی برای آرمان‌های انقلاب اسلامی قائل نیست

مدیر غیرانقلابی، ارزشی برای آرمان‌های انقلاب اسلامی قائل نیست

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع گفت: عده‌ای به‌اشتباه یا به غرض می‌خواهند نشان بدهند که مردم کشور خسته‌اند؛ آن‌ها باید بدانند مردم پای ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی محکم ایستاده‌اند

 

همایش من نهج البلاغه می خوانم سخنرانی حجت السلام حمیدرضا مهدوی ارفع در اصفهان شهریور ۱۳۹۵

به گزارش صاحب نیوز؛ کارشناس فرهنگی سیاسی شامگاه یکشنبه، در هجدهمین یادواره شهدای محله ستار منطقه خوراسگان اظهار کرد: «شهید» ملاک، معیار و اسوه است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع در خصوص وجه معیار بودن شهدا، گفت: امت می‌توانند برای انجام امور و کارهای خود از الگوی متعالی شهدا استفاده ببرند، شهدا راه و منش زندگی سعادتمند را به ما نشان داده‌اند.

وی با اظهار اینکه شهدا در شرایط سخت با توکلی که داشتند از امید خدا مأیوس نمی‌شدند، تأکید کرد: افراد متناسب با شرایط خود از شهدا الگو بگیرند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه باید ببینیم اگر شهدا بودند در مورد نیازهای امروز جامعه اسلامی ایران چگونه رفتار می‌کردند، گفت: امروز وضعیت کشور به‌گونه‌ای است که بعد از رهایی از چنگال طاغوت و پادشاهان، پشت سر مرجعیت حکومت خود را به دست خود انتخاب می‌کنند.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع با اظهار اینکه ددمنشان پست صفت هرگز نتوانسته‌اند جمهوری اسلامی ایران را تحمل کنند، تصریح کرد: دشمنان تمام تلاش خود را کردند تا انقلاب نتواند درست شکل بگیرد به همین لحاظ دیوانه‌ای به نام صدام را به جان انقلاب اسلامی انداختند و جنگ هشت‌ساله را به ایران اسلامی تحمیل کردند.

وی با بیان اینکه شهدایی همچون خرازی، ردانی پور و شهدای هسته‌ای تربیت‌یافته مکتب حسینی انقلاب اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: روزی کشور ما واردکننده سیم‌خاردار بوده است ولی حالا باافتخار موجود زنده به فضا پرتاب کرده‌ایم و این درسی است که جوانان ما از شهدا یاد گرفتند.

این کارشناس فرهنگی با اشاره به امروز که سالروز ملی فناوری هسته‌ای است، تصریح کرد: امروز ما شاهد سیاست برد-برد هستیم، سالروزی که حتی عده‌ای از آن به جشن سیمان فروش‌ها یاد می‌کنند، وقتی که عده ای فناوری هسته ای را بتن کردند.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع تأکید کرد: امروز دشمنان از دستاوردهای بسیار زیاد کشور بهت‌زده هستند.

وی با انتقاد از نگاه‌های غیرانقلابی در مدیریت‌ها، گفت: حاکم شدن این نگاه، همه ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و اسلام را زیر پا می‌گذارد.

این کارشناس مذهبی، شهادت را مزد مؤمنانی عنوان کرد که «ما عاهدوا الله» شدند و افزود: خداوند هر وعده‌ای به این افراد داده، چند برابر آن را به آن‌ها عنایت کرده است، امروز هرجایی نامی از شهدا به میان می‌آید همه به سمت آن شتابان هستیم، این یعنی زنده‌بودن نام شهید در میان ما.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع با اشاره به انتخابات آینده، اظهار کرد: عده‌ای به‌اشتباه یا به غرض می‌خواهند نشان بدهند که مردم کشور خسته‌اند؛ آن‌ها باید بدانند مردم پای ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی محکم ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه در انتخاب خود، باید ارزش‌های انقلاب و شهدا را مدنظر قرار دهیم، گفت: بعضی از مسئولان و کاندیداها حواسشان باشد، مردم بسیار آگاه و با بصیرت هستند.

این سخنران مذهبی با اشاره به برخی از ویژگی‌های یک رییس‌جمهور برگرفته از کلام امیرالمؤمنین در نهج‌البلاغه، اظهار کرد: ساده زیستی و روحیه انقلابی از ویژگی‌های برجسته یک فرد مسئول است.

حجت‌الاسلام مهدوی ارفع در مورد ویژگی مدیر و مسئول انقلابی، گفت: مدیری که با خود و هوای نفسش انقلابی مجاهده کند، با خانواده و اطرافیانش انقلابی رفتار کند، داشتن برخورد انقلابی با کارگزاران دولت خودش و با دشمنان روحیه سازش‌پذیری نداشته باشد.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *