سرآغاز > مرکز توجه > هنر انقلابی هنر سیاه نمایی

هنر انقلابی هنر سیاه نمایی

یادداشت حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع از مجموعه ای با موضوع اصلی "انقلاب و بصیرت" این بار به موضوع اسکار ۲۰۱۷ پرداخته است، در ادامه متن یادداشت ارائه می گردد.


هنر انقلابی هنر سیاه نمایی

لطیفه

طرف به همکارش گفت: فلانی منزل جدیدی که در برج نیلوفر خریدی خوبه. راضی هستی؟
همکارش گفت:بله خیلی امکاناتش خوب و راحته فقط نمی دونم چرا از وقتی ما اونجا ساکن شده ایم هر همسایه ای هر چیزی گم می کنه اول سراغشو از خونه ما می گیره؟
طرف با تعجب گفت: خب اینکه یه جور توهین و تهمته به مدیر برج شکایت نکردی؟
همکارش گفت: آخه از بدبختی هر چیزی رو که سراغشو از خونه ما می گیرن، تو خونه ما پیدا میشه!


فیلم فروشنده اصغر فرهادی اسکار 2017 هنر انقلابی هنر سیاه نمایی هنر از نگاه امام خمینی هنرمندان انقلاب
the oscars 2017

حالا ماجرای اسکار و امثال اصغر فرهادی همینه! هرچی فیلم سیاه از ایران به اسکار میره، جایزه میگیره چند وقتیه که اصغر فرهادی شده سوگلی اسکار و اخیرا هم با فیلم فروشنده که رسما بی غیرتی را ترویج می کنه. و متاسفم که هنرمند خوبی مثل سید شهاب حسینی هم ودر چنین فیلمی بازی می کنه!

به عنوان معیار و فصل الخطاب به کلام امام راحل توجه بفرمایید:
صحیفه امام خمینی » جلد ۲۱ » صفحات ۱۴۵ تا ۱۴۶

تجلیل از هنر و هنرمندان متعهد
بسم الله الرحمن الرحیم
خون پاک صدها هنرمند فرزانه در جبهه‌های عشق و شهادت و شرف و عزتْ سرمایه زوال ناپذیر آنگونه هنری است که باید، به تناسب عظمت و زیبایی انقلاب اسلامی، همیشه مشام جان زیبا پسندِ طالبانِ جمال حق را معطر کند. تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی – صلی الله علیه و آله و سلم – اسلام ائمه هدی – علیهم السلام – اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگانِ تاریخِ تلخ و شرم‌آور محرومیتها باشد. هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه داری مدرن و کمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی‌درد، و در یک کلمه «اسلام امریکایی» باشد.
هنر در مدرسه عشق نشان دهنده نقاط کور و مبهم معضلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی است. هنر در عرفان اسلامی ترسیمِ روشن عدالت و شرافت و انصاف، و تجسیم تلخکامی گرسنگانِ مغضوبِ قدرت و پول است.
هنر در جایگاه واقعی خود تصویر زالوصفتانی است که از مکیدن خون فرهنگ اصیل اسلامی، فرهنگ عدالت و صفا، لذت می‌برند. تنها به هنری باید پرداخت که راه ستیز با جهانخواران شرق و غرب، و در رأس آنان امریکا و شوروی، را بیاموزد.
هنرمندان ما تنها زمانی می‌توانند بی‌دغدغه کوله بار مسئولیت و امانتشان را زمین بگذارند که مطمئن باشند مردمشان بدون اتکا به غیر، تنها و تنها در چهارچوب مکتبشان، به حیات جاویدان رسیده‌اند.
و هنرمندان ما در جبهه‌های دفاع مقدسمان اینگونه بودند، تا به ملأ اعلا شتافتند. و برای خدا و عزت و سعادت مردمشان جنگیدند؛ و در راه پیروزی اسلام عزیز تمام مدعیان هنر بی‌درد را رسوا نمودند.
خدایشان در جوار رحمت خویش محشورشان گرداند.
۳۰ / ۶ / ۶۷
روح الله الموسوی الخمینی

//

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *