سرآغاز > آثار > سخنرانی ها > امروزه تمام تلاش دشمنان گرفتن سرمایه عظیم نهضت حسینی به خاطر تأثیرات آن است

امروزه تمام تلاش دشمنان گرفتن سرمایه عظیم نهضت حسینی به خاطر تأثیرات آن است

در همایش زینبیون مبارکه عنوان شد؛ حضرت زینب(س) پرچمدار بی‌بدیل دفاع از حقانیت است

 

حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در همایش زینبیون گفت: حضرت زینب(س) پرچمدار بی‌بدیل دفاع از حقانیت و صبر در برابر مصائب و مشکلات است.

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مبارکه نا، همایش زینبیون صبح امروز در آستان میلاد حضرت زینب(س) با هدف تجلیل از خانواده مدافعان حرم و تقویت روحیه صبر و ایستادگی و روشنگری و بصیرت افزایی جامعه به همت بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان مبارکه و با کمک حوزه های مقاومت بسیج امام محمد باقر(ع) شهر کرکوند و حوزه حضرت زهرا(س) شهر مبارکه در روستای حسن آباد تنگ بیدکان برگزار شد.

حضرت زینب(س) پرچمدار بی‌بدیل دفاع از حقانیت است

حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در این همایش گفت: امروز تمام تلاش دشمنان برای گرفتن سرمایه عظیم نهضت حسینی به خاطر تأثیرگذاری آن در جامعه و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به جایگاه و نقش بی‌بدیل حضرت زینب(س) بعد از به شهادت رسیدن برادرش و اصحاب کربلا تصریح کرد: حضرت زینب(س) با توجه به داشتن بصیرت، عرفان و سیاست، چنان یزید و دستگاه فاسد آن را افشا کرده و پرده از اقدامات غیرانسانی آن ها برداشت که در طول تاریخ نظیر چنین خطبه‌های آتشین را سراغ نداریم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع از حضرت زینب (س) به عنوان پرچمدار بی‌بدیل دفاع از حقانیت و صبر در برابر مصائب و مشکلات یاد کرد و ادامه داد: حضرت زینب (س) به معنای واقعی نماینده کاروان حسینی در بی‌آبرو ساختن یزید و دستگاه فاسد آن بود.

وی افزود: سراسر وجود حضرت زینب(س) پر از معنویت، مقاومت، صبر، تدبیر در حرکت و پشتیبانی از مقام ولایت بود که به معنای واقعی می‌تواند این حرکت برای مردمان روزگار ما درس عبرت باشد.

مهدوی ارفع بیان کرد: حضرت زینب (س) در اوج آرامش و به دور از حرکتی احساسی و غیرعقلانی بعد از شهادت امام حسین (ع) و یارانش سعی کرد از حقانیت پیام عاشورا دفاع کند و با سخنانی برخاسته از اندیشه حق و عدالت بکوشد تا کاخ استبداد و خاندان اموی را زیر سئوال ببرد.

وی زندگی حضرت زینب (س) را سرشار از روح  عطوفت، گذشت، عفاف و حجاب دانست و اظهار کرد: بانوان ما باید از این علمدار صبر و مقاومت در زندگی اجتماعی خود درس عبرت بگیرند چرا که زینب(س) با غیرت‌تر از تمام مردان روزگار خود در کنار حضرت زین‌العابدین(ع) توانست از مکتب آرمانی سیدالشهدا دفاع کند.

حجت الاسلام مهدوی عنوان کرد: بانوان ما باید به چنین معیار و محکی در زندگی افتخار کنند و بکوشند پا در رکاب بانویی بگذارند که زندگی حضرت در عین ساده‌زیستی پر از حیا و عصمت بود.

در این همایش از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل شد.

انتهای پیام/

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *