سرآغاز > یادداشت > سحر در رحمت به روی خلق باز است

سحر در رحمت به روی خلق باز است

سحر وقت خوش و هنگام راز است
در رحمت به روی خلق باز است

نمی دانم راه اندازی این #پویش_سحرخیزی_نهج_البلاغه_ایها چقدر در نمازشب خوان شدن نهج البلاغه خوانها تاثیر حقیقی داشته و چند نفر فقط به گذاشتن حدیث و آیه و شعر و… معتاد شده اند ولی توفیق نمازشب نداشته اند مثل بعضی دوستان که به تبلیغ نهج البلاغه معتاد شده اند ولی خودشان نمی خوانند؟
اما من بی ریا و صادقانه از دلم می گویم سحرها رفیقانم را شناختم و از بقیه جدایشان کردم چقدر از این رفیقان اهل سحر که شهید شدند و من بیچاره سرتا پا ادعا را در منجلاب خودپرستی تنها گداشتند.

با مدعی مگوئید اسرار عشق و مستی
تا بی خبر بمیرد در رنج خودپرستی

عاشق شو ار نه روزی کار جهان سراید
ناخوانده گنج مقصود از کارگاه هستی

به هرحال اول به خود و بعد به شما نوکران امیرالمومنین توصیه می کنم تا عمر و توان و توفیق هست بر شما باد به نماز شب! نماز شب! نماز شب!

سحر بیدار شدن برای نماز شب نهج البلاغه خوانی شب ها نماز صبح بیدار شدن

نقل است که حضرت عیسی علیه السلام مادر بزرگوارش جناب مریم سلام الله علیها را در عالم مکاشفه دید و عرض کرد: مادر جان شما که از برترین شخصیت های مقرب بهشتی هستید ایا آرزوی بازگشت به دنیا را دارید؟ فرمود: آری! عیسی با تعجب پرسید: برای چه؟ مادر جواب داد:” تا در روزهای گرم تابستان روزه بگیرم و در شبهای سرد زمستان نماز بخوانم!” ۱

پس همین سحرها و نمازشب ها که به راحتی از دست می دهیم مایه رشک و حسرت اولیاء خدا و مقربان الهی است.

//

[۱]. مستدرک الوسائل،ج ۶، ص ۳۳۸، ح۶۹۴۸ وج ۷، ص ۵۰۶، ح۸۷۵۹ از لباب اللباب راوندی ( ان عیسى ، نادى أمه مریم بعد وفاتها ، فقال : یا أماه کلمینی ، هل تریدین أن ترجعی إلى الدنیا ؟ قالت : نعم، لأصلی لله فی لیله شدیده البرد، وأصوم یوما شدید الحر، یا بنی فإن الطریق مخوف).
Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

شطرنج باز حرفه ای: تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی

تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی گاهی اتفاقات، بسیط و یک بُعدی اند. در چنین مواقعی نه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *