سرآغاز > موضوعات > نهج البلاغه > تبیین نهضت جهانی نهج البلاغه > کنار گذاشتن شعار مرگ بر آمریکا باعث ذلت ما می شود/ نجومی بگیران به دلیل وابستگی، نمی‌توانند در جهاد برای خدا شرکت کنند

کنار گذاشتن شعار مرگ بر آمریکا باعث ذلت ما می شود/ نجومی بگیران به دلیل وابستگی، نمی‌توانند در جهاد برای خدا شرکت کنند

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: طبق وصیت‌نامه شهید عبدالمهدی کاظمی، روزی که ما شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را کنار بگذاریم خوار و ذلیل می‌شویم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی‌شهر، حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع بعد از ظهر امروز در مراسم نخستین سالگرد شهادت عبدالمهدی کاظمی در محل امامزاده سید نجم‌الدین خمینی‌شهر اظهار کرد: شهدای مدافع حرم در شرایطی که خیلی از افراد گذشته خود را فراموش کردند و به دنیاطلبی و جیره‌خواری مشغول‌اند، دنیا و جان خود را  برای دفاع از حریم اهل‌ بیت اهدا کردند .

 وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم فلسفه همه امتحانات خود را جدا شدن مؤمنان از منافقان معرفی می‌کند، افزود: اگر آزمون‌های الهی نباشد در شرایط عادی در بین مؤمنان تعداد زیادی منافق وجود خواهد داشت.

کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه منافقان فقط شعار می‌دهند و نفوذ می‌کند، گفت: فلسفه امتحانات الهی جدا شدن مؤمنان واقعی از منافقان است، با جدا شدن منافقان از مؤمنان، افراد مخلص واقعی را نشان خواهند داد و وعده‌های الهی محقق می‌شود.

مهدوی ارفع با اشاره به اینکه جایگاه منافقان از کفار بدتر است، ادامه داد: شهدای مدافع حرم با اهدای جان خود عزت دنیایی و آخرتی را برای خود به دست آوردند، اگر جامعه امروز و مردم ما به مقام شهدای مدافع حرم احترام می‌گذارند به خاطر محقق شدن وعده الهی است، شهدا در دو دنیا عزتمند هستند.

وی تصریح کرد: مردم و مسؤولان ما باید منت شهدای مدافع حرم را بکشند تا بلکه به‌ واسطه شهدای مدافع حرم و حضور در مراسم شهدای مدافع ذره‌ای معنویت و نور الهی کسب کنند.

*نجومی بگیران به دلیل وابستگی خود، نمی‌توانند در جهاد برای خدا شرکت کنند

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: افراد و کسانی که به باند و گروه، جناح سیاسی و حقوق نجومی خود وابسته شده‌اند، نمی‌توانند در جهاد الهی حاضر شوند، چون وجودشان وابسته به دنیا است و نمی‌توانند از وابستگی‌های خود جدا شوند.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم اثبات کردند وابستگی دنیایی ندارند و مؤمنان کسانی هستند که در جهاد شرکت می‌کنند، تصریح کرد: همچون زمان دوران دفاع مقدس امروز خیل عظیم جوانان مشتاق و مؤمن در صف انتظار برای اعزام به سوریه و دفاع از اسلام هستند.

مهدوی ارفع تصریح کرد: شهدای مدافع حرم و رزمندگان جبهه حق کسانی هستند که هر چه شعار می‌دهند از درون به آن اعتقاد دارند و برای اهدای جان خود در راه خدا سبقت می‌گیرند.

*منافقان امروز مردگان متحرک‌اند و شهدا زندگان واقعی هستند

وی با بیان اینکه منافقان در شرایط کنونی سکوت می‌کنند و برای حفظ ظاهر حتی در مجالس شهدای مدافع حرم شرکت می‌کنند، تأکید کرد: منافقان امروز جامعه کسانی هستند که از حضور در جبهه جهاد شانه خالی می‌کنند و حتی جایگاه شهدای مدافع حرم را زیر سؤال می‌برند و می‌گویند جنگ سوریه به ما چه ارتباطی دارد.

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه طبق وعده الهی منافقان مردگان متحرک‌اند و شهدا زندگان واقعی هستند، اضافه کرد: منافقان در عرصه جهاد الهی به‌ خوبی شناخته می‌شوند و قابل‌ شناسایی هستند.

*اهانت کنندگان به مقدسات اهل سنت در ماه ربیع‌الاول منافقند

وی با بیان اینکه عده‌ای به مناسبت ایام ماه ربیع‌الاول با اعمال خود با اهانت به مقدسات اهل سنت باعث ایجاد اختلاف بین مسلمانان می‌شوند، ادامه داد: اگر شما واقعاً شیعه هستید و به مطالبی که خود می‌گویید، اعتقاد دارید چرا با حضور در سوریه از حریم حرم حضرت زینب(س) دفاع نمی‌کنید؟

مهدوی ارفع با بیان اینکه بعضی با اعمال افراطی و حماقت خود باعث تشویق گروه‌های تکفیری برای کشتار شیعیان می‌شوند، عنوان کرد: عبدالمالک ریگی اعتراف کرد که مراسمات خرافی نهم ربیع اصفهان و شهرهای مذهبی عامل تحریک گروه‌های تکفیری برای کشتار شیعیان است.

وی با منافق خواندن کسانی که با اعمال خرافی خود در ماه ربیع‌الاول اقدام به اهانت به مقدسات اهل سنت می‌کنند، ادامه داد: شهدای مدافع شعار ندادند ولی به باورهای دینی خود عمل کردند و برای دفاع از اسلام جان خود را نیز اهدا کردند.

*شهدای مدافع حرم به ما پیام دادند عزت ما مدیون خداوند است، نه دست کدخدا

مهدوی ارفع تصریح کرد: شهدای مدافع حرم در زمان و شرایطی جان خود را اهدا کردند که عده‌ای در تلاش بودند رزق مردم ما محتاج کدخدا شود، بعضی تلاش می‌کنند به‌ جای عزت خداوند عزت کدخدا در جامعه رواج پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بعضی تلاش کردند این‌گونه جلوه دهند که امنیت امروز نظام مدیون کدخدا است، گفت: شهدای مدافع حرم اثبات کردند که امنیت و عزت امروز نظام ما با جهاد در راه خدا تأمین می‌شود.

مرگ بر آمریکا

*امروز مرز دفاع از اسلام، مرز اسرائیل است

کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم به دستور و سفارش حضرت علی(ع) عمل کردند، ادامه داد: امروز مرزهای دفاع از اسلام خوزستان و کردستان نیست، امروز مرز دفاع از اسلام لب مرز اسرائیل است.

مهدوی ارفع با بیان اینکه در شرایط کنونی باید منافقان را در تحلیل‌ها و اظهار نظر اشخاص تشخیص دهیم، ادامه داد: طبق وصیت‌نامه شهید عبدالمهدی کاظمی روزی که ما شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را کنار بگذاریم خوار و ذلیل می‌شویم.

وی با بیان اینکه وصیت‌نامه شهدای مدافع حرم گویاترین مدرک برای حفظ راه شهدا در دفاع از نظام و انقلاب است، خاطرنشان کرد: امروز دشمنان به قدرت و نقش مقام معظم رهبری به اقرار و اعتراف افتاده‌اند، ولی بعضی از مسؤولان داخلی به‌ ظاهر دوست همچون خفاش نمی‌توانند قدرت هدایت مقام معظم رهبری را ببینند.

*عرفان واقعی یعنی ادامه راه نظام و انقلاب

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم به ما در بی ادعائی پیام دادند که ما راه سعادت را در تبعیت از ولایت‌فقیه پیدا کردیم، تصریح کرد: مدعیان عرفان‌های دروغین و متظاهر به مهدویت کجا هستند که سفره خود را از سفره نظام، انقلاب و شهدا جدا کردند؟

وی با بیان اینکه عرفان یعنی ادامه راه انقلاب و امام، عرفان بدون جهاد و دفاع از حقوق محرومان و مستضعفان و مبارزه با ظالم و مستکبر معنی ندارد، ادامه داد: عرفان واقعی بدون جهاد در راه خدا به دست نمی‌آید، شهدای مدافع در شرایط مه‌آلود امروز راه را به ما نشان می‌دهند.

مهدوی ارفع تأکید کرد: اگر اعتقاد پیدا کردیم رزق و امنیت کشور و نظام ما در دست خداست نه مذاکرات با کشورهای غربی، شورای امنیت و آمریکا موفق و سربلند خواهیم شد.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا سر داد ولی سرخم نکرد، گفت: وای به امتی که مدعی شیعه بودن و حسینی بودن است، ولی در مقابل آمریکا سر خم کند، امروز ملت ما نشان دادند که حاضرند تحریم‌ها را تحمل کنند، ولی جلوی آمریکا سر خم نکنند.

کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم احیا شدند تا ما را در شرایط کنونی احیا کنند، عنوان کرد: پیام شهدای مدافع حرم به ما این است که بازی‌های سیاسی همیشه بوده و هست، مراقب باشید گول نخورید و تا آخرین قطره خون پای انقلاب و نظام ایستادگی کنید، روز رسوایی منافقان نزدیک است.

وی در پایان با اشاره به اینکه خمینی‌شهر بیشترین شهدای مدافع حرم استان را تقدیم کرده است، گفت: باید قدر مجالس شهدای مدافع حرم را بدانیم و با شهدای مدافع باید عهد ببینیم که سر می‌دهیم ولی در مقابل آمریکا سر خم نخواهیم کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۶۹/ ۴۰

 
Soroosh

باز هم امتحان کن

پیام آیت الله العظمی علوی گرگانی به جوانان در رابطه با نهج البلاغه

#دیدار_با_ابرار۲⃣ #قسمت_سوم دیدار اعضای نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با آیت الله العظمی #علوی_گرگانی 🌿توصیه …

دیدار اعضای نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با آیت الله العظمی علوی گرگانی

#دیدار_با_ابرار ۲ #قسمت_دوم دیدار اعضای نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با آیت الله العظمی #علوی_گرگانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *