سرآغاز > یادداشت > بالاخره شروع ربیع الاول جشن است یا عزا؟

بالاخره شروع ربیع الاول جشن است یا عزا؟

 بالاخره شروع ربیع الاول جشن است یا عزا؟

متاسفانه از فرط بصیرت و هوشمندی ما به اصطلاح متدینین!!! هر روز برای معطل کردن خود به بحثهای حاشیه ای به جای اصلی و سپس از دل همین مسایل فرعی تولید کردن مایه اختلاف، بهانه ای یا سوژه ای خلق می شود!

 

شروع ربیع الاول حضرت زهرا حضرت علی شادی جشن عزا
شروع ربیع الاول عزا یا جشن؟

حالا هم با اتمام ماه صفر این جماعت بیکار الدوله همه مشکلات اسلام و مسلمین را رها کرده و قسم خورده اند تکلیف شادی یا عدم شادی مردم به بهانه فرارسیدن ماه ربیع الاول و پایان دو ماه عزای سید و سالار شهیدان را روشن کنند. البته روشن که نه! بلکه تیره و تار و شبهه دار کنند!
به این دوستان -هر دو طرف- عرض می کنم:
۱- ما کی می خواهیم بفهمیم که معطل شدن به مباحث کم اهمیت و فرعی بجای امور اصلی و اهم اگر مستقیما کار دشمن نباشد به هرحال به نفع دشمن گل به خودی زدن است.

۲- چرا یادمان می رود که در دسته بندی اجتماع مومنین اولین گروهی که وظیفه شرعی و عرفی دارند که نسبت به مسایل شرعی و دینی حساس شده و عکس العمل نشان بدهند، علما و مراجع هستند نه ما مقلدین و عوام! در موقعیتی که هیچ یک از مراجع ابتدا به ساکن ورودی به این مباحث نمی کنند یا باید العیاذُ بالله همه آنها را متهم به ضعف ایمان و سستی در پاسداری از مرزهای شریعت کنیم! یا بپذیریم که این مسایل به دلیل کوچکی شخصیت فکری ما بزرگ جلوه می کند وگرنه برای انسانهای بزرگ و دین شناس اصلا اولویت واهمیت ندارند.همیشه جاهل هم زود احساس تکلیف می کند و هم زیاد!

۳- اصل اینکه با پایان دو ماه عزای محرم و صفر دل مومنین شاد می شود که احتیاج به آیه و حدیث ندارد و ماجرای هجوم به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و حوادث پیرامونی آن هم اگرچه جانخراش است اما فصل پرداختن به آن در ایام فاطمیه است با حفظ عقلانیتِ وحدت.

۴- احتمال نمی دهید دستهای پشت پرده از طریق قرقه های انگلیسی مثل شیرازی ها و … دنبال دستاویزهای جدیدی هستند تا هفته وحدت را که در دهه دوم این ماه هست به هفته برائت تبدیل و تبلیغ کنند؟ همچنان که چند سال است سایت و شبکه های ماهواره ای مربوط به این خوارج وابسته اینکار را رسما انجام می دهند! فاین تذهبون بنده با تحقیق عرض می کنم که این پیامهای مستند به احادیث و آثار علما همگی از دفتر یکی از همین مراجع انگلیسی تولید و هنرمندانه توسط همه اقشار حتی طلاب انقلابی توزیع و نشر می شود!

آخوند انگلیسی فرقه انگلیسی فتنه انگلیسی شیرازی ها مرجع انگلیسی سیدصادق شیرازی احمد الحسن الیمانی

۵- اصلا توجه کرده اید که از قدیم در لسان علما و محققین ماه ربیع الاول به عنوان “ربیع المولود” بکار رفته و می رود؟ پس چرا فرصت جشن و شادی اسلامی و وحدت آفرین را تبدیل به بهانه تفرقه و کدورت می کنید.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

شطرنج باز حرفه ای: تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی

تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی گاهی اتفاقات، بسیط و یک بُعدی اند. در چنین مواقعی نه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *