سرآغاز > یادداشت > تحلیلهای دوسر خطا!!!

تحلیلهای دوسر خطا!!!

تحلیلهای دوسر خطا!!!

بالاخره بازی نخ نما شده انتخابات آمریکا یکبار دیگر به پایان رسید و بالاخره یکی از دو کاندیدای فرمایشی به کرسی ریاست تکیه زدند. حال یا سگ زرد یا شُغال!
در این ایام متاسفانه شاهد بودیم که همه به اصطلاح تحلیلگران سیاسی داخل کشور، -اعم از چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا- پابه پای خارجی ها سرگرم تحلیل و پیش بینی پیامدهای انتخاب هر یک از این دو بازیگر آمریکایی بودند.
عده ای دلخوش کرده بودند که با انتخاب هیلاری کلینتون ملکه فساد راه برجام هموارتر و امید آمریکا به بقای تفکر غربگرای حاکم بیشتر و در نتیجه زمینه نفوذ بیشتر آمریکا و اعمال فشارها و نیات شوم آنها استمرار و گسترش خواهد یافت.


در مقابل عده ای دیگر منتظر بودند که ترامپ فاشیست میلیاردر رای بیاورد تا مساله برجام و بدعهدی های آمریکا بیش از پیش روشن شود و در نهایت حال جناح حاکم بر دولت یازدهم و تفکر غربگرای حامی آن را بگیرند!!!
اما در میان این هیاهوی تکراری انحرافی، انچه جایش خالی بود، تحلیل انقلابی مساله بود. بنده وقتی می گویم تحلیل انقلابی مرادم تحلیلی مبتنی بر تفکر اصیل انقلاب اسلامی در برابر تحلیل اصولگرایانه و اصلاح طلبانه مصطلح است.
همه دلایل و قرائن و شواهد حاکی از آن است که ملت ایران در دوره گذار از گفتمان دو قطبی چپ و راست یا اصولگرایی اصلاح طلبی به گفتمان دوقطبی انقلابی غیرانقلابی است. رهبر معظم انقلاب هم در این یک سال و اندی گذشته کاملا بر این منطق تاکید دارند.
دیشب هم در دیداری که خدمتشان بودیم فرمودند وظیفه اصلی شما مراقبت از گفتمان انقلاب اسلامی و فراگیر کردن چتر آن بر سر تمام ملت است. عده ای قصد دارند این گفتمان را محو کنند و این اتفاق محال نیست! ولی ما نباید بگذاریم….
از منظر تحلیل انقلابی دمکرات یا جمهوری خواه هیچ فرقی نمی کند به ۳ دلیل:
۱-سیاست داخلی آمریکا به شدت آسیب پذیرتر از قبل شده و هر کس بر سرکار بیاید ناچار است که یا دست به تغییرلت فوری بزند یا منتظر اعتراضات و وال استریت عای جدی تر و فراگیرتر باشد.
۲- اساسا بیش از ۱۶۰ سال است که عروسک گردانان اصلی پشت صحنه حاکمیت آمریکا لابی های صهیونیستی نظیر آیمک و همچنین تراست فکری-سرمایه داری موسوم به شورای روابط خارجی ایالات متحده است
۳- دولت یازدهم هم علیرغم امیدی که به گشایش های معیشتی و اقتصادی در سایه توافق و سازش با غرب داشتند نه تنها به توفیقی دست نیافتند بلکه همان اندک سرمایه اجتماعی لرزان ابتدای دولت خود را هم از دست داده اند. حقوق های نجومی، اختلاسهای کم سابقه و … عوامل کاهش عقبه اجتماعی دولت بوده است.
اکنون آنچه رخ نموده است طلوع نگرش حقیقت بین انقلابیون و در راس آنها امام المسلمین رهبر معظم انقلاب است که تنها خاصیت مذاکره و برجام را برملا شدن هزار بارهء چهره دروغگو و فریبکار دولت آمریکاست… حالا چه ترامپ بر سرکار باشد و چه کلینتون به هر حال هر دوی آنها و همه دلبستگان به آنها سرِ کارند… به جان شما!

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

شطرنج باز حرفه ای: تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی

تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی گاهی اتفاقات، بسیط و یک بُعدی اند. در چنین مواقعی نه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *