سرآغاز > خبر > اطلاع رسانی برنامه ها > عده ای با تعابیری همچون «نهج البلاغه برای خواص است» مردم را از آن دور کرده اند

عده ای با تعابیری همچون «نهج البلاغه برای خواص است» مردم را از آن دور کرده اند

حجت الاسلام مهدوی ارفع خبرداد: اولین همایش نهج البلاغه خوانی با عنوان «من نهج البلاغه می خوانم» می خوانم در استان اصفهان آغاز بکار کرد و در ادامه این حرکت خودجوش مردمی در سراسر استان ها برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، شامگاه دیروز (چهارشنبه)، حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع در همایش مردمی «من نهج البلاغه می خوانم» که در سالن اهل بیت برگزار شده بود گفت: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرکت های خودجوش فرهنگی بر آن شدیم تا در این حرکت مردمی نهج البلاغه را به زندگی اجتماعی بازگردانیم.

فصل ناخوانده نهج البلاغه
همایش من نهج البلاغه می خوانم – فصل ناخوانده اسلام – اصفهان- حجت السلام حمیدرضا مهدوی ارفع

وی افزود: اگر این حرکت به دولت یا نهادی وابسته بود اکنون چنین جمعیتی حاضر نبود؛ از آغاز این حرکت عده ای ترس داشتند که با عدم استقبال مردمی مواجه شویم ولی امروز در این سالن جا برای نشستن وجود ندارد.

مهدوی ارفع در ادامه اذعان کرد: اولین همایش نهج البلاغه خوانی در اصفهان برگزار شده و در ادامه در دیگر استان های کشور این حرکت مردمی کلید خواهد خورد و به لطف خدا همانطور که سید رضی در مقدمه این کتاب اشاره کرده به زودی خواهیم دید که این کتاب بر همه جا سیطره می یابد.

وی در بیان نحوه اجرای این طرح گفت: برای نهج البلاغه ۶ مرحله لازم است؛ اول آنکه صرفا ترجمه خوانده شود و بهترین ترجمه از بین ترجمه های موجود ترجمه دشتی است و نکته مهم این است که باید نهج البلاغه را از آخر به اول خواند چرا که اگر از ابتدا شروع شود فرد در همان خطبه اول می ماند و دیگر سراغ این کتاب نخواهد رفت.

مهدوی ارفع در ادامه افزود: برای نهج البلاغه خوانی لازم است فقط شبی ۱۰ دقیقه وقت گذاشته شود و در طول خواندن اولیه نباید به یادداشت برداری و حفظ پرداخت همچنین اگر نکته ای نامفهوم یا پیچیده بود نباید در این مرحله به سراغ تفسیر رفت چراکه خواندن یک دور نهج البلاغه خود پاسخ بسیاری از ابهامات را خواهد داد.

وی در پایان اذعان کرد: قرآن که کتاب آسمانی است خداوند به قرائت آن برای همه توصیه کرده لکن متاسفانه عده ای با استفاده از تعابیری همچون نهج البلاغه برای خواص است مردم را از آن دور کردند و حال آنکه این خطبه ها را امام علی علیه السلام در جمع مردم عامی بیان کرده اند.

وی تاکید کرد: البته خواص نهج البلاغه را عمیق تر می خوانند ولی هرکس از آن بهره ای می برد و دور شدن از آن جفایی بزرگ به جامعه خواهد بود.

گزارش تصویری همایش “من نهج البلاغه می خوانم”

  • همایش من نهج البلاغه می خوانم
    همایش من نهج البلاغه می خوانم
Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *