سرآغاز > یادداشت > دلدادگی به آقا تبلیغ یا ضدتبلیغ

دلدادگی به آقا تبلیغ یا ضدتبلیغ

پرسش یکی از عزیزان نخبه و پاسخ حجت السلام حمیدرضا مهدوی ارفع پیرامون تبلیغ و ضد تبلیغ قاب گوشی طرح مقام معظم رهبری و شهداء

قاب گوشی های موبایل با طرح رهبری و شهدا انقلاب-طرح مذهبی✅✅ سلام استاد. ببخشید یک سوال:نظرتون راجع به درست کردن قابهای گوشی که پشتش عکس رهبریست چیه؟ تو یکی از گروه های مذهبی بحث کردم همه کلی بد و بیراه بهم گفتن. آخه به نظر من اصلا جلوه ی خوبی از بیرون نداره! نباید که فقط خوشایند حال بچه مذهبی باشه.باید موافق منافع جامعه اسلامی باشه.
امکان داره شما پاسخ درست و قانع کننده ای بدهید؟

🔴🔴 پاسخ حجت السلام حمیدرضا مهدوی ارفع

با سلام

اگرچه در روایت فرموده اند:”مَنْ أحَبَّ شیئاً أحَبَّ آثارَه” یعنی هر کس چیزی را دوست بدارد آثار مربوط به آن را هم دوست دارد و یقینا محبت به ولی و رهبر محبت به نشانه ها و آثارش را هم به دنبال دارد . لذا علیرغم میل بدخواهان عشق ما به رهبر عزیزمان چنان است که تک تک نشانه هایش را دوست داریم و حتی دوست داریم تصویر ایشان را به همه عالم و آدم مخابره کنیم به قول شاعر:

به رغم مدعیانی که منع عشق کنند

جمال چهرهءتو.حجت موجه ماست

اما واقعیتی هم در عالم تبلیغ وجود دارد با عنوان “ضد تبلیغ” گاهی در نظر نگرفتن شرایط زمان و مکان و مخاطب، تبلیغ را به ضد تبلیغ تبدیل می کند و این از نشانه های جاهل است که میخواهد خیر برساند اما شر می رساند.

بگذارید از نهج البلاغه نمونه ای عرض کنم :

شکی نیست که همه ما و از همه بالاتر امیرالمومنین اعتقاد و التزام و عشقی که نسبت به قرآن داریم و باید داشته باشیم با هیچ چیز حتی با سنت رسول الله قابل قیاس نیست؛ چون به تعبیر خود مولا قرآن، ثقل اکبر است و عترت ، ثقل کبیر. اما با این حال در نامه ۷۷ میخوانیم وقتی که امام علیه السلام عبدالله بن عباس را برای گفتگو به سوی خوارج فرستادند به وی توصیه اکید کردند که:”با قرآن با خوارج به جدل مپرداز زیرا قرآن دارای دیدگاه کلی بوده و تفسیرهای گوناگونی دارد تو چیزی می گویی و آنها چیز دیگر لیکن با سنت پیامبر با آنها به بحث و گفتگو بپرداز که در برابر آن راهی جز پذیزش ندارند”

یا هنگامی که مشرکین در پیمان نامه با پیامبر به درج عبارت “محمد رسول الله” اعتراض می کنند و پیامبر به امام علی علیه السلام که کاتب پیمان نامه بود می فرمایند که کلمه رسول الله را پاک کند و ایشان ادب می کند و امتناع می ورزد تا در نهایت پیامبر می فرمایند تو انگشت مرا روی کلمه بگذار تا خودم پاکش کنم.. چرا؟

چون هرگاه امر مردد شد، بین اینکه مرام و سیرت پیامبر حفظ بشود یا صورت و ظاهر دلدادگی به پیامبر، قطعا مرام و سیرت پیامبر اصل و رکن و اولی است.

حالا در خصوص چاپ تصویر آقا روحی له الفدا پشت قاب گوشیها و امثال آن هم باید دید که چه بازخوردی در مخاطب عام ایجاد می کند؟ آیا تبلیغ است یا ضدتبلیغ!؟ بجای ترویج صورت آقا بهتر نیست سیرت آقا را احیا و تبلیغ کنیم…

و ما علینا الا البلاغ.

//

جستجو کنید

برای تعجیل در فرج چه باید کرد؟

وظایف منتظران

  ✨بسم الله الرحمن الرحیم✨ وظایف منتظران – قسمت اول تاریخ جهان و بویژه تشیع …

عدالت و قیمو المیزان علی علیه السلام

عدالت در نهج البلاغه

بسم الله الرحمن الرحیم عدالت در نهج البلاغه / قسمت اول سومین اصل در مکتب …

۲ نظر ها

  1. سیرت به جای خود
    صورت به جای خود

  2. سلام سایت خوبی دارید . به سایت ما سر بزنید. بک لینک رایگان میدیم https://site.ir24.org/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *