سرآغاز > یادداشت > عصر امام خمینی قطعا عصر ظهور است…

عصر امام خمینی قطعا عصر ظهور است…

السلامُ علی المهدیّ و علی آبائه

اگر نگاهی تحلیلی به دعای ندبه بیاندازیم، دنیایی از معارف و کدهای روشن برای تلاش در مسیر تحقق ظهور حضرت مهدی ارواحنافداه به دست می آوریم.
یک بخش از این کدها در فرازی است که با واژه أینَ…” به آن پرداخته شده است. آنچه بعد از این أین” ها بیان شده است غالبا ماموریتها و رسالتهای حضرت در زمان ظهور را نشان میدهد؛ رسالتهایی نظیر:

√ منهدم کردن بناها و ساختارهای شرک و نفاق
√ درهم شکننده ی شوکت ابرقدرتها
√ به استیصال کشاندن اهل عناد و گمراهی و الحاد
√ عزت دادن به اولیاء و خوارکردن اعداء
و….

اکنون سوال این است که آیا منتظران حضرت باید در دوران غیبت دست روی دست بگذارند تا آقا بیاید و همه این ماموریت ها را صفر تاصد به فرجام برساند؟

یقینا این برداشت از انتظار هم خلاف عقل و وجدان است و هم خلاف شرع و روایات! اساساً #انتظار در قاموس شیعه معجونی از امید و فعالیت و مقاومت است لذا هر کسی و هر جامعه ای باید به مقدار توان و ظرفیت خود با سرلوحه قراردادن این ماموریت ها بخشی از موانع ظهور را برچیده و مقداری از زمینه های آن را فراهم سازد.

انقلاب اسلامی در طول ۱۲ قرن دوران غیبت بیشترین، عمیقترین و گسترده ترین حرکت شیعه در تحقق اهداف دعای ندبه و در نتیجه بزرگترین خدمت به ظهور حضرت مهدی عجل الله فرجه الشریف بوده است.

کافی است به دو بُعد از ابعاد انقلاب اسلامی توجه کنید تا به صدق ادعای ما اذعان بفرمایید:

۱. آرمانها و اهداف اعلام شده انقلاب اسلامی که در قالب شعارها نمود پیدا کرده است؛ شعارهایی مانند نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ، استقلال آزادی جمهوری اسلامی، اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود، مرگ بر آمریکا…

۲. آثار و برکات انقلاب اسلامی در ایران، منطقه و جهان:

√ در ایران پایان دادن به دوران ننگین پادشاهی و برپایی اولین نظام مردم سالار دینی
√ در منطقه آغاز جریان خاموش نشدنی بیداری اسلامی و دمیدن روح امید و مقاومت ملتهای مظلوم در مقابل حکومتهای مزدور و ظالم
√ در عرصه جهانی به چالش جدی کشیدن ابهت و شوکت پوشالی دو ابرقدرت شرق و غرب و برهم زدن تمام معادلات و محاسبات استعماری آنها مانند “نظم نوین جهانی” و ” خاورمیانه جدید با محوریت کشور جعلی اسراییل!!” ” تک قطبی کردن زمین با حذف شوروی”

عصر ظهور امام خمینی انقلاب اسلامی ایران

عصر ظهور

کاش قدر این انقلاب را بیشتر بدانیم و بجای انتخاب مسئولانی بعضا بیگانه با روح و ماهیت انقلاب_ که کلید حل همه مشکلات را در غربگرایی و تسلیم در برابر ابرقدرت در حال افول شیطان بزرگ می دانند_ کارها را به دست خردمندانی به معنای واقعی کلمه انقلابی بسپاریم که با درک درست تاریخ خود یقین داشته باشند که این عصر، عصر امام خمینی است و عصر امام خمینی قطعا عصر ظهور است…

 

انشاالله

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

شطرنج باز حرفه ای: تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی

تحلیلی بر اغتشاشات بنزینی گاهی اتفاقات، بسیط و یک بُعدی اند. در چنین مواقعی نه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *