سرآغاز > خبر > پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

پاتوق های فرهنگی مذهبی، سلامت جامعه را تضمین می کند

[av_textblock size=’18’ font_color=” color=”]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع، کارشناس مسائل فرهنگی و از اساتید حوزه و دانشگاه شامگاه گذشته(۴ بهمن) در جمع هییت عاشوراییان اصفهان گفت: کسانی که عقل، هوش، دانش و معرفت بیشتری دارند از حادثه ها فرصت طلایی می سازند.

وی افزود: بعضی از تشکل هایی که ۲۰سال قبل تشکیل شده اند امروزه مصداق بارز اتخاذ مهم ترین تصمیم گیری ها در شهرها و روستاها هستند و این اتفاقات به ما درس آینده نگری می دهد.

حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: مایه ی خوشبختی است که جوانان با علاقه در این مجالس دور هم جمع می شوند و این پاتوق ها سلامت جامعه را به همراه دارد و نباید دست کم گرفته بشود و آداب آن مثل مخلص بودن نیز باید رعایت بشود و با قصد قربت و نیت وارد این مجالس بشویم و از هر نوع شائبه ای که بیهوده باشد نیز باید دوری کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: حکمت، گمشده ی مومن است و انسان باید جوینده ی حکمت باشد و توشه این راه دانش و معرفت است و روح دانشجویی، اشتیاق به معرفت، علاقه مندی به اصلاح خویشتن  و آرمان گرایی جزء واجبات ماست و اگر ما با این روحیات نیاییم بهره ی ما ضعیف می شود و کسانی که عقل و هوش و دانش و معرفت بیشتری دارند سختی ها را به شیرین ترین دوران آموزش و پیشرفت تبدیل می کنند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع با بیان اینکه دانش اندوزی حوصله میخواهد و نباید از سخنرانی ها و مذاکرات خسته شد و از کتاب ها دوری کرد، افزود: در آداب دانش اندوزی و علم، تواضع دو طرفه است و با تکبر نمی شود پیش رفت و دانش اولین دلیل و راهنما و غایت آن معرفت است و علم باید به معرفت تبدیل شود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علم، عمل را صالح می کند و با ایمان ضغیف عمل صالح را نمی شود به دست آورد و دل سرکش از معارف مادی و معنوی محروم است و اگر بین عمل و علم فاصله افتاد، علم مانند مترسک می شود.
[/av_textblock] [av_hr class=’custom’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-fat’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’no’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’] [av_social_share title=’اشتراک این مطلب’ style=” buttons=” share_facebook=” share_twitter=” share_pinterest=” share_gplus=” share_reddit=” share_linkedin=” share_tumblr=” share_vk=” share_mail=”][/av_social_share] [av_hr class=’invisible’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’] [av_comments_list]

Soroosh

باز هم امتحان کن

نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی - من نهج البلاغه میخوانم

لیست مساجد جلسه ی نهج البلاغه خوانی در کشور

 ﷽  ما برای گسترش #نهج_البلاغه_خوانی در بین مردم، دو راهبرد داریم : ۱⃣ آسان سازی …

شفاى دردهاى خود را از قرآن بجویید

💠 شفاى دردهاى خود را از قرآن بجویید و در سختیها و گرفتاری‌هایتان، از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *