سرآغاز > خبر > اطلاع رسانی برنامه ها > پیام شهدا به مسوولان این است که ما با دستان خالی در مقابل دشمنان ایستادیم و شما باید در مقابل معاندان ایستادگی و از عزت و شرافت کشورمان دفاع کنید.

پیام شهدا به مسوولان این است که ما با دستان خالی در مقابل دشمنان ایستادیم و شما باید در مقابل معاندان ایستادگی و از عزت و شرافت کشورمان دفاع کنید.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، قشرهای مردم شهید پرور، فرماندهان و پرسنل نظامی و انتظامی، استاندار و مسوولان خراسان رضوی حدفاصل ابتدای بلوار هاشمیه تا مسجد حضرت موسی ابن جعفر (ع) و مجتمع منتظریه این شهر برگزار شد، شرکت کنندگان در فضایی معنوی ضمن تاکید بر دفاع از آرمانهای شهدا و بر حمایت از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی تاکید کردند.

 

سخنرانی حجت السلام مهدوی ارفع در مراسم تشییع شهدای غواص
سخنرانی حجت السلام مهدوی ارفع در مراسم تشییع شهدای غواص

حجت الاسلام حمید رضا مهدوی ارفع در این مراسم گفت: استقلال و امنیت کشور و جامعه اسلامی ما مرهون رشادتها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران است. امروز انقلاب اسلامی ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه سازی رشادتهای شهدا در دوران دفاع مقدس است.

وی گفت: این شهدای غواص بسیار غریبانه و مظلومانه به دست دشمن در دوران دفاع مقدس با دستانی بسته به شهادت رسیده و حتی زنده به گور شدند و رهبر معظم انقلاب برای این شهدا پیام دادند.

وی اظهار داشت: پیام شهدا که هر از چندگاهی شاهد تشییع پیکرهای تعدادی از آنان هستیم، به ما این است که باید در راه دفاع از ارزشها و ولایت فقیه سر از پای نشناخت.

حجت الاسلام مهدوی ارفع گفت: این شهدا جانشان را در راه دفاع از سرحدات کشور فدا کردند ولی حاضر نشدند ذره ای از ایمان خود را فدا کنند.

استاد حوزه علمیه قم گفت: پیام شهدا به مسوولان این است که ما با دستان خالی در مقابل دشمنان ایستادیم و جان خود را در این راه نثار کردیم و هم اکنون شما با پشتوانه رشادتهای بیش از ۲۰۰ هزار شهید و ملت همیشه در صحنه در مقابل معاندان ایستادگی و از عزت و شرافت کشورمان دفاع کنید.

وی تصریح کرد: پیام شهدا به قشرهای مختلف مردم آن است که دنیا با کم و بیش آن می گذرد ولی عزت و شرافت در دفاع از ارزشها باقی می ماند.

وی خاطر نشان کرد: در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار در واکنش به تشییع پیکرهای شهدای گمنام عنوان شده که از شهدا در راه اهداف خود سو استفاده می کنند، گفت: چرا برخی ها نمی خواهند از خواب بیدار شوند.

وی اظهار داشت: شهدای غواص در عملیاتهای مختلف دفاع مقدس و از جمله بدر، کربلای سه و الفجر هشت جانفشانی های بسیاری از خود نشان دادند و دشمن که از این رزمندگان بسیار واهمه داشت، به طوری که برخی را که زنده بودند، را با دستانی بسته زنده به گور کردند.

وی افزود: خوشا به سعادت ملت و مردمی که حاضر شدند جانش را بدهند ولی ذره ای از ارزشهایش فدا نشود قشرهای مختلف مردم شهید پرور مشهد با پیکرهای مطهر ۱۳ شهید غواص و گمنام دوران دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.

 

از این تعداد پیکرهای مطهر شهیدان محمد و محمد باقر حصاری فرزد غلامرضا اهل نیشابور و همچنین پیکر شهید محمد رضا قائمی شناسایی شدند و روز دوشنبه به این شهرستان منتقل و همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) تشییع و تدفین می شوند.
چهار شهید گمنام دیگر هم به شهرستانهای زاوین کلات و ملک آباد خراسان رضوی منتقل و تشییع می شود.

مراسم تشییع پیکرهای مطهر شش شهید همزمان با سالروز شهادت ششمین امام شیعیان امام جعفر صادق (ع) در مشهد تشییع می شود.

از مجموع ۲۷۰ شهید گمنام که پیکرهای مطهر آنان در جریان جستجوی مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس پیدا شدند، ۱۷۵ شهید مربوط به شهیدان غواصی است که با دستان بسته توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیده و یا زنده به گور شدند که از این تعداد پیکرهای ۱۳ شهید به استان خراسان رضوی انتقال یافت.ک/۲ ۲۰۹۵/۱۲۱۱

Soroosh

باز هم امتحان کن

نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی - من نهج البلاغه میخوانم

لیست مساجد جلسه ی نهج البلاغه خوانی در کشور

 ﷽  ما برای گسترش #نهج_البلاغه_خوانی در بین مردم، دو راهبرد داریم : ۱⃣ آسان سازی …

شفاى دردهاى خود را از قرآن بجویید

💠 شفاى دردهاى خود را از قرآن بجویید و در سختیها و گرفتاری‌هایتان، از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *