سرآغاز > آثار > سخنرانی ها > سیره رضوی در میان جوانان باید فرهنگ سازی شود

سیره رضوی در میان جوانان باید فرهنگ سازی شود

سیره رضوی در برگیرنده مفهوم عمیقی از مبانی دینی است باید از ظرفیت های فرهنگی و دینی موجود در بخش های مختلف جامعه بهره گرفته شود.

سیره رضوی در برگیرنده مفهوم عمیقی از مبانی دینی است باید از ظرفیت های فرهنگی و دینی موجود به منظور نهادینه کردن فرهنگ رضوی در بخش های مختلف جامعه بهره گرفته شود.

جایگاه رفیع اهل بیت(ع) بستر ساز ترویج و نهادینه کردن ارزش های موجود در سنت و سیره اهل بیت(ع) در جامعه است اهل بیت(ع) در مسیر زندگی خود مبنا و اصول اساسی، اعتقادی، سیاسی و فرهنگی را برای مردم بیان داشتند و یک الگوی به تمام معنای کامل برای رسیدن به یک زندگی سعادتمندانه هستند. یکی از مهم ترین عوامل وجود ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی در جامعه نبود یک الگوی صحیح در زندگی فردی و اجتماعی نسل جوان است در همین راستا معرفی الگویی از سبک زندگی اسلامی جامعه را به کمال حقیقی می رساند.

سخنرانی حجت السلام حمیدرضا مهدوی ارفع در مشهد مقدس سیره رضوی

امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) مسیر حق را برای مردم روشن کردند، حرکت در مسیری که این بزرگان دینی ما مشخص کردند سعادت و تعالی دنیوی و اخروی را نصیب ما خواهد کرد عمل به معارف رضوی در جامعه دینی از ضروریات دین ما به شمار می رود و مورد تاکید اهل بیت (ع) است باید با شناخت صحیح از سیره عملی امام رضا(ع) معارف تعالی بخش دینی را در زندگی فردی و اجتماعی خود نهادینه و تقویت کنیم.
با پیروی از رفتار و گفتار ائمه اطهار(ع) به خوبی می توان در برابر توطئه های دشمنان مصون ماند نسل جوان و نوجوان باید به خوبی با اهل بیت عصمت و طهارت آشنا شوند که در اینصورت هیچ توطئه ای بر ضد نسل جدید، اثر گذار نخواهد بود. فرهنگ دینی و سیره رضوی به ویژه در بین نسل جوان و نوجوان ما باید ضرورت پیدا کند و والدین باید بیشتر از گذشته به این مهم توجه کنند.

برگرفته از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع،رواق امام خمینی صحن جامع رضوی

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *