سرآغاز > در رسانه ها > ابتذالات لس آنجلسی حاصل رویا پردازی مداحانی بی سواد و تندرو است

ابتذالات لس آنجلسی حاصل رویا پردازی مداحانی بی سواد و تندرو است

 

خبرگزاری فارس: مشاور رئیس سازمان ملی جوانان گفت: ارائه برداشت های شخصی و آزاد از دین و ایجاد رقابت در میان مداحانی جوان، بی سواد و تندرو مداحی و عزاداری اهل بیت (ع) را به موسیقی ها و ابتذالاتی از جنس لس آنجلسی کشانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حمیدرضا مهدوی بیات شامگاه گذشته در دومین نشست کارکرد هیئت در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در جمع اعضای مجموعه فرهنگی عاشوراییان اصفهان، اظهار داشت: ارائه برداشت های آزاد و ایجاد جذابیت هایی که اغلب مبتنی بر تخیلات و خیال پردازی های مداح است، موجب بدعت و تخطی از دستورات دین و اسلام شده است.

وی افزود: بدعت و رواج سنن موهن و غلط، از دستاوردهای تخطی مداح و یا سخنران از اصول و معارف ناب اسلام در جامعه ای دینی و مذهبی است.

وی با اشاره به بی سوادی و نبود توجه کافی برخی مداحان نسبت به معارف ناب اسلام، تصریح کرد: روی آوردن به اشعاری با سیلاب کوتاه، کلماتی بی محتوا، توصیفات جسمانی از اهل بیت(ع) و قیاس آن ها با رستم و امثال آن، از نتایج رقابت مداحانی جوان، بی سواد و تندرو در برهه ای از زمان بوده است.

مهدوی افزود: گاهی علاوه بر تحریفات ذکر شده، برخی مداحان برای تحقق اهداف خود و ایجاد شور و هیجان در میان مخاطبان خود به اشعاری غربی و لس آنجلسی روی آورده که نه تنها موجب وهن به اهل بیت(ع) بوده بلکه باعث تضعیف شان و جایگاه مراسمات عزاداری برای اهل بیت(ع) شده است.

مشاور رئیس سازمان ملی جوانان با تاکید بر نقش مهم و بسزای سخنران در هیئات مذهبی تصریح کرد: سخنران رکن رکین و یک آموزگار معارف ناب دین و اسلام است و اهل بیت(ع) با ترویج و تاکید بر رواج هیئات مذهبی در طول تاریخ، در صدد به راه اندازی یک دانشگاه عظیم معرفتی بوده اند.

وی افزود: مهم ترین وظیفه سخنران، داشتن علمی مبتنی بر اسناد و مدارک قوی و مستحکم است و سخنران امروز جامعه ای دینی و مذهبی نیازمند برخورداری از جدید ترین علوم روز و نیازهای زمانه و واقف بر بسیاری از علوم و دروس دینی است.

مهدوی با اشاره به فعالیت های تخریبی دشمنانی چون اسرائیل و اقدامات اتمام ناپذیر آنان بر علیه ایران، اظهار داشت: اساس دین و اقامه آن در جامعه، بر پایه سخنرانی، عزاداری و به طور کل هیئت استوار شده است و نمی توان باور نمود که دشمنی که با ما سر جنگ و سودا دارد، از اساسی ترین عامل حیات یک جامعه غافل بوده و نسبت به آن بی تفاوت باشد.

وی تصریح کرد: امروزه مهم ترین اقدام به منظور حفظ اساس و پایه های دین در جامعه اسلامی ایران، حفظ حیات معنوی و سالم نگاه داشتن اکسیری به نام هیئت است.

عضو شورایعالی نظارت بر امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: باید مراقب حفظ باطن و محتوای کالا های ارزشمند دین در اعتقادات خود باشیم، چرا که دشمن بر ساخت کالاهایی مشابه، اما بی محتوا و بی ارزش کمر همت خود را بر بسته است.

انتهای پیام/

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

صوت سخنرانی حجه الاسلام مهدوی‌ارفع(تربیت در نهج البلاغه)

🔈صوت سخنرانی: 💠حجه الاسلام #مهدوی‌ارفع #تربیت_در_نهج_البلاغه 🍀بازخوانی نامه۳۱ #جلسه۱ 🗓رمضان المبارک۱۳۹۵ +لینک دانلود کانال ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *