سرآغاز > آثار > سخنرانی ها > شب زنده داری نتیجه عملی تقواست

شب زنده داری نتیجه عملی تقواست

در ادامه سلسله نشست های معرفتی با محوریت نهج البلاغه ، حجت الاسلام مهدوی ارفع گفتند: مومنان انقلابی در بین اعمال عادی و مستحبات به دنبال مستحباتی هستند که بهره برداری از آن ها نیازمند زمان کم است اما عمق و اثر بیشتری دارد.

حجت الاسلام مهدوی ارفع در جمع فعالان فرهنگی و علاقه مندان این عرصه به بیان ویژگی های رفتاری و سلوکی مومنان انقلابی در نهج البلاغه و بحث اولویت بندی بین کارهای واجب و مستحب ، اهم و مهم اشاره کردند و گفتند: یک انسان با فراست مومن ، مادامی که کار درجه یک روی زمین است به کار درجه دو، که به ضرورت ها اخلال وارد می کند و نتیجه آن ضرر زدن به کار واجب می باشد، نمی پردازد.

در سختی ها امید به گشایش داشته باشیم

ایشان در ادامه مباحث معرفتی خود با توجه به نهج البلاغه شریف به دیگر ویژگی های افراد مومن و انقلابی پرداختند. از دیگر ویژگی های مومنان انقلابی این است که در بین اعمال عادی و مستحبات به دنبال مستحباتی است که بهره برداری از آن ها نیازمند زمان کم است اما عمق و اثر بیشتری دارد.تحمل رنج ها، مشقت ها و سختی ها، و دشواری ها از از ویژگی های این مسیر و رسیدن به کمال است.در اوج گرفتاری ها ، فرج الهی می رسد. لازمه صبر پیش برنده این است که با وجود تمام در سختی ها امید به گشایش داشته باشیم.

تقوا یعنی درک حضور خدا

این فعال فرهنگی در بخش دیگری از صحبت های خود به بحث شب زنده داری و نماز شب اشاره کردند و گفتند: در سلوک مومن انقلابی سحرخیزی، عبادت نیمه شب و نجوای با خدادر ساعاتی که غافلان به خواب رفته اند وجه تمایز جبهه حق و باطل است.خداوند در قرآن به پیامبر خود که سخت ترین کارها را بر عهده گرفته می فرماید:« ما به زودی پیام سنگینی را بر دوش تو قرار می دهیم.خدا را در نیمه شب ها بخوان تا بتوانی تحمل کنی.». برای هر بنده در نماز شب یک دعا به اجابت می رسد. جز برای جاسوسان، شبگردان، و نیروهای انتظامی حکومت ستمگر یا نوازنده تنبور و طبل. سخنران جلسه آثار تقوای الهی را برشمردند و گفتند: شب زنده داری نتیجه عملی تقوا است. تقوا یعنی درک حضور خدا. اهل تقوا دائما خود را در محضر خدا می بینندو خود را از انجام محرمات باز می دارند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع در پایان جلسه روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان با توجه به خطبه ۱۲۱ نهج البلاغه به اوصاف و معرفی ویژگی های یاران شهید پرداختند و اولین ویژگی آن ها را اشتیاق برای جهاد برشمردند. به سوی جهاد برانگیخته و شیفته ی جهاد گردیدند.هیچ کس از زنده ماندن در میدان جنگ شادمان نبود. در مرگ دوستان شهید تسلیت نمی گفتند.ایشان همچنین به پدران و مادران توصیه کردند که برای فرزندانتان آرزوی شهادت کنید.فرزندی که از ابتدا در دلش و خونش آرزوی شهادت باشد هیچ توجهی به گناه نمی کند.

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *