سرآغاز > خبر > اطلاع رسانی برنامه ها > آثار و اندیشه های شهید بهشتی را بدون فرآوری فقط به صورت خام منتشر کرده ایم/ هزاران حداد عادل باید برای بهشتی پژوهش کنند

آثار و اندیشه های شهید بهشتی را بدون فرآوری فقط به صورت خام منتشر کرده ایم/ هزاران حداد عادل باید برای بهشتی پژوهش کنند

همایشی در غیاب مسئولین و به مظلومیت شهید آیت الله دکتر بهشتی؛  حجت الاسلام مهدوی ارفع: آثار و اندیشه های شهید بهشتی را بدون فرآوری فقط به صورت خام منتشر کرده ایم/ هزاران حداد عادل باید برای بهشتی پژوهش کنند   

شام دیروز در سالگرد حادثه هفتم تیر، همایش بزرگداشت شهید مظلوم آیت الله دکتر محمد حسینی بهشتی به همت خانه فرهنگ شهید بهشتی، در سالن همایش های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، این همایش با حضور جمعی از بستگان شهید بهشتی در شهر اصفهان و جمعی از دانش آموزان و دانشجویان نخبه ی شهر اصفهان آغاز شد و در ابتدا علیرضا فولادگر مجری برنامه ضمن قدردانی از حضور جمعیت علاقه مند اما انگشت شمار، به نقل خاطراتی در رابطه با شهید بهشتی پرداخت و بعد از آن قاری کشوری محمدرضا زینلی را برای قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید به جایگاه فرا خواند و سپس با مداحی برادر علی زاده چند بیتی در رابطه با مقام شهدا خوانده شد.

در حاشیه این برنامه حجت الاسلام سید محسن هاشمی، مدیر خانه فرهنگ شهید بهشتی در گفتگو با ندای اصفهان از مسئولین شهری گلایه کرد و متذکر شد با توجه به هزینه های انجام شده برای تبلیغات و دعوتنامه های ارسالی برای مسئولین شهری و شورای شهر و حتی چهره های شاخص فرهنگی شهر، انتظار حضور این عزیزان در این همایش را داشتیم درحالی که تنها معاون فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ در جلسه حضور دارد.

وی این بی توجهی را مشکلی بزرگ مطرح کرد و گفت: «اگر ما فقط نظام مند بودن را از شهید بهشتی یاد بگیریم برای اداره ی امور شهر و کشور کافی است» و از حاضر نشدن مهمانان دعوت شده گلایه کرد.

RN912925

RN912930

IMG_3184

میهمان و سخنران اصلی برنامه حجت الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع، کارشناس فرهنگی و دینی امور جوانان بود اما پیش از سخنرانی او علی فقیهی نیا، خردسال خطابه خوان به جایگاه رفت و از خطبه های نهج البلاغه با صدایی شیوا و رسا برای جمعیت حاضر خطبه ای زیبا خواند که توجه همه ی جمع حاضر را به خود جلب نمود.

RN912962

RN912967

RN912959

مهدوی ارفع در ابتدای سخنرانی خود شخصیت بزرگی چون شهید بهشتی را درخور چنین مراسماتی ندانست و به کنایه این حضور کمرنگ را در این همایش به مراسم ختمی برای شهید بهشتی تشبیه نمود و خطاب به حاضرین گفت: جمعیتی که در حال حاضر حضور دارند کسانی هستند که بهشتی و اندیشه های او را درک نموده اند.

وی از جمعیت حاضر تشکر کرد و گلایه ای از نهادهای فرهنگی داشت که برای معرفی شخصیت شهید بهشتی تلاش خاصی نکرده اند و خواستار این شد که در چنین همایش هایی در سالهای آتی باید از اندیشمندان و بهشتی پژوهان نیز دعوت نمود و به کنایه گفت چرا حداد عادل باید کانت شناس شود درحالی که بهشتی آنقدر اندیشه های گوناگون در زمینه های گوناگون دارد که هزاران حداد عادل باید برای آن پژوهش کنند.

ایران پر از شهید بهشتی نیست!

وی در رابطه با عنوان همایش که اختصاص به شهید بهشتی داشت به بیان خاطراتی از مقام معظم رهبری به نقل از رجال سیاسی کشور پرداخت با این مضمون که معظم له پیش از انفجار حزب جمهوری اسلامی خود مورد سوء قصد قرار گرفته و در بیمارستان بستری بود و طبیعی است که خبر شهادت این شهید والامقام و همراهان او را به گوش ایشان نرسانده اند.

حجت السلام مهدوی ارفع بیان داشت که آیت الله خامنه ای دو روز بعد از تلویزیون متوجه شهادت این عزیزان می شود و موقعی که شعار «…ایران پر از بهشتیه» را از صداوسیما می شنود با ناراحتی فریاد می زنند که ایران پر از بهشتی نیست و بهشتی برای ایران تک بود!

حجت الاسلام مهدوی ارفع سپس در رابطه با نظام مندی شهید بهشتی در کار و مسائل کشور  سخن گفت و محوریت صحبت های خود را بر سه اصل از شهید بهشتی قرار داد که هدف آنها رسیدن به یک تمدن اسلامی است.

وی اولین اصل را نوشتن «نرم افزار تمدن اسلامی» دانست که وظیفه حوزه های علمیه و دانشگاه ها می باشد و باید آثار و اندیشه های شهید بهشتی را فرآوری کنیم و اینکه گفتار و نوشتار او را به صورت خام به انتشار رسانده ایم کار کم و ناچیزی است و اندیشمندان باید برای آثار بهشتی بیشتر ارزش قائل شوند.

RN912985

RN912999

مهدوی ارفع دومین اصل را «نظام سازی» دانست که اگر اسلام و جامعه اسلامی را برای معرفی و تبلیغ به کشور دیگری بردیم باید علاوه بر داشتن مدیریت، به نظام سازی هم توجه داشت. به طور مثال شهید بهشتی در بدترین شرایط ممکن به نوشتن پیش نویس قانون اساسی پرداخته است و زمانی که سلطه گران در اوایل انقلاب به کشورداری اسلامی خرده می گیرند شهید بهشتی با قانون اساسی جلوی آنها ایستاده است.

سومین عنصر «شاخص و الگوسازی» است؛ که اگر مدیران و مسئولانی از جنس شهید بهشتی و یارانش در صف انقلاب می ماندند و مردم ما و مسئولان آن زمان زودتر از دشمن «شهید بهشتی» را می شناختند امروز شاید تمدن اسلامی اتفاق افتاده بود ولی حیف که دشمن او و یارانش را شناخته و در چنین روزی به شهادت رسانده اند.

حجت الاسلام مهدوی ارفع در پایان گفت: ما باید در انتخاب های خود برای الگوسازی در جمهوری اسلامی شاخص ها و ترازهایی همچون شهید بهشتی را مد نظر داشته باشیم.

/ گزارش: الیاس رضایت

 

Soroosh

باز هم امتحان کن

تبیین فتنه آخر الزمان

 

تفسیر روایی قرآن

  🔈 فایل صوتی: #تفسیر_روایی_قرآن (جلسه اول و دوم) 🔷حجت الاسلام #مهدوی_ارفع دانلود جلسه اول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *